Сховати надійніше, або історія про крадене масло на 135 мільйонів гривень
Віталій Масюра
Давайте трохи відмотаємо події назад і спробуємо все відновити в хронологічному порядку.
У процесі банкрутства підприємств Іллічівський олійно-жировий комбінат, ТОВ "Іллічівський зерновий порт" і ПАТ "Одеський олійно-жировий комбінат" ліквідатора замінили на незалежного, після цього почали спливати дедалі нові й нові подробиці...
Ми раніше згадували, що попри інтереси законних кредиторів, а також судові процеси, Віталій Масюра та Іван Лефі продовжували використовувати потужності зазначених підприємств у своїх інтересах. Але панам і "цілого світу мало".
Іван Лефі
Провівши незалежну оцінку, ліквідатором було виявлено факти крадіжки продукції, зокрема соняшникової олії, Наразі встановлюють законних власників цієї продукції та відбувається її поступове повернення.
Зокрема, нашому видавництву стало відомо, що в період з 02.01.2019 до 16.09.2021 представники ТОВ "Олір Резорсіз" привласнили товари, які належать одному з таких законних власників — холдингу "Кернел-Трейд". Ці товари являли собою соняшникову олію, яка зберігалася на потужностях ТОВ "Олір-Резорсіз" за договором на території ПАТ "Іллічівський олійно-жировий комбінат".
Саме завдяки контрольованому банкрутству ПАТ "Іллічівський олійно-жировий комбінат", Масюра і Лефі за допомогою "своєї людини" в рамках ліквідаційної процедури передали майно заводу у фіктивну оренду ТОВ "Олір-Резорсіз", саме ТОВ "Олір-Резорсіз" фактично вкрало в компанії ТОВ "Кернел-Трейд" майно на 135 мільйонів гривень. Ах, так. Незайвим буде згадати, що ТОВ "Олір-Резорсіз" також входить в орбіту впливу і контролюється все тими ж Віталієм Масюрою та Іваном Лефі. Коло замкнулося.
Цікавий факт щодо судової складової цього "хитрого процесу" - усією нею опікується добре відомий київський адвокат, старий товариш Івана Лефі, який раніше допомагав йому не віддавати банківські кредити та виводити майно з-під іпотеки, - Артем Подольський. За цими фактами, пан Подольський на пару з Лефі проходили у низці кримінальних справ...
Артем Подольський
Як підсумок, довготривала суперечка між кредиторами й вибудуваною системою "бенефіціарів" холдингу "Агроінвестгруп" вийшла із судової площини та перейшла в кримінальну.
Головне слідче управління Національної поліції України провело обшуки в офісах "Агроінвестугруп", задокументувало і виявило вкрадену олію, яка належить ТОВ "Кернел-Трейд".
Схоже, що дії Івана Лефі та Віталія Масюри, які впродовж останніх 8 років отримували для себе особистий прибуток, взявши під контроль ключові підприємства агрохолдингу "Агроінвестгруп", нарешті привернули увагу правоохоронних органів України на найвищому рівні.
Потужності раніше контрольованих аферистами підприємств нарешті мають змогу запрацювати, генерувати чесний прибуток, податки, а найголовніше - робочі місця в такий непростий для нашої країни, воєнний час.
У результаті "біла смуга", коли їм сходило з рук неповернення боргів і затягування процесів банкрутства, що впливають на долю і бізнес кредиторів, поступово добігає логічного кінця. Вони примудрилися вкрасти соняшникову олію в агрофірми, хоча вона перебувала в них на відповідальному зберіганні.
Вираз, що потрібно вчасно зупинитися, мабуть, не сподобався цим людям, або вони були настільки впевнені у своїй силі та безкарності, що пішли на поводу у свого плану, ігноруючи всі можливі рамки.
Але, судячи з усього, історія перебуває на самому початку, адже, за нашою інформацією, до процесу вже долучилися деякі українські чиновники, а також вищі чини в правоохоронних органах, які долучилися до цього процесу та активно відстоюють інтереси шахраїв Лефі та Масюри. Ми готуємо розгорнутий матеріал, де назвемо прізвища "героїв країни", які в цей непростий час займаються покриттям шахрайських схем і власними інтересами.
Автор: Борис Антоненко
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать