Путін влаштував "чистки" у військовому командуванні, а Пригожин намагається усунути конкурентів – ISW
Водночас ватажок групи "Вагнер" Євген Пригожин почав вести чергову власну "гру", спрямовану на усунення конкурентів у приватних військових компаніях. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), передає Обозреватель.
Путін провів офіційні "чистки" в командуванні окупантами
Аналітики посилаються на провоєнних російських блогерів, які стверджують, що 20 квітня глава Кремля видав офіційний указ про звільнення Мурадова, ймовірно, через його провальний наступ на Вугледар. Він, нагадаємо, призвів до численних жертв серед особового складу та втрати великої кількості військової техніки ЗС РФ. Чутки про відставку цього генерал-полковника в РФ ширилися ще з початку весни.
Пропагандист стверджує, що путінський указ також змусив піти у відставку генерала армії Олександра Дворнікова, який командував російськими військами в Україні у квітні 2022 року. Крім того, Путін офіційно звільнив і колишнього командувача Західного військового округу (ЗВО) генерал-полковника Олександра Журавльова, який керував обстрілами Харкова, а також інших неназваних командирів.
Як зазначають експерти, такі повідомлення про зміни у командуванні ЗС РФ поширилися за заявами Кремля про звільнення командувача Тихоокеанським флотом Росії Сергія Авакянця 19 квітня.
Російський блогер стверджував, що адмірала було звільнено не через погану роботу під час військових навчань у Тихому океані, а нібито тому, що йому, за чутками, "доручили" формувати нову "організацію" під контролем "газового сектора".
"Незрозуміло, чи не є це навмисно розпливчастим посиланням на повідомлення про те, що російська державна газова компанія "Газпром" створила приватне охоронне підприємство. Блогер зазначив, що не впевнений, чи організація співпрацюватиме з Російським добровольчим товариством сприяння армії, авіації та флоту Росії (ДТСААФ) або з національним рухом юних кадетів (так звана юнармія)", – йдеться у зведенні ISW.
Пригожин намагається усунути конкурентів
Засновник "Вагнера" розпочав інформаційну операцію з підриву довіри до російських приватних військових компаній (ПВК), пов’язаних із державою. Пригожин стверджував, що відвідав позиції підрозділів "Поток" та "Олександр Невський", які характеризував як "мікро-ЧВК", і 24 квітня різко критикував їхній поганий стан.
Зазначається, що батальйон "Поток" є одним із трьох добровольчих загонів "Газпрому" та аналогом Російського державного бойового резерву (БАРС). Він нібито підпорядковується ПВК "Редут" міноборони РФ.
Пригожин стверджував, що ці частини мають прикривати "вагнерівців" із флангів на українському фронті, і запитував, як вони можуть вести бойові дії, якщо в них немає належного постачання та зброї. Також він критикував загальне поширення таких ПВК, що, ймовірно, свідчить про те, що він розглядає їх як своїх конкурентів.
Джерела, пов’язані з групою "Вагнера", 24 квітня заявили, що її сили доручили "Потоку" захищати невказані нещодавно захоплені позиції в Україні, щоб дозволити "вагнерівцям" перегрупуватися. Проте батальйон залишив ці позиції та дав змогу ЗСУ відбити район.
Ймовірний найманець "Потоку" 24 квітня опублікував відеозвернення, в якому звинувачував керівництво "Газпрому" та ПВК "Редут" у тому, що вони не забезпечили найманців належним озброєнням і боєприпасами, а також звинувачував "вагнерівців" через те, що вони заборонили їм залишати позиції.
Деякі блогери з РФ, зокрема пов’язані з ПВК "Вагнер", критикували підрозділ "Поток" за те, що він звинувачував керівництво, і натомість приписував погані бойові характеристики своєму статусу добровольців. За даними ISW, звіти блогерів і Пригожина вказують на те, що "Вагнер" має владу над структурами, які належать міноборони Росії.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать