"Росія – як п’яний сусід": чеченські добровольці поділилися, чому воюють за Україну

"Росія – як п’яний сусід": чеченські добровольці поділилися, чому воюють за Україну
"Росія – як п’яний сусід": чеченські добровольці поділилися, чому воюють за Україну
На боці України у війні проти держави-терориста Росії воює близько 150-200 добровольців із Чеченської Республіки Росії. Вони називають події в нашій державі "Третьою чеченською" і намагаються компенсувати приблизно 200 років російського гноблення їхньої батьківщини.

Йдеться про період від депортації населення Йосипом Сталіним у 1940-х роках, зруйнування Борисом Єльциним їхньої столиці Грозного до сьогодення – правління маріонетки Москви в Чечні Рамзана Кадирова. З бійцями поспілкувалися журналісти Politico.

Більшість із них – сини та онуки емігрантів, що брали участь у Першій або Другій чеченських війнах і були змушені покинути Чечню після приходу до влади режиму Кадирова. Всі вони ненавидять "кадирівців" і висловлюють огиду до звірств, які ті вчиняють. Дехто навіть підозрює, що саме вони, а не "вагнерівці", відрубали голову українському полоненому на відео, яке було оприлюднено в мережі.

Чеченські бійці зазначили, що "втомилися від Росії" і порівняли її з "п’яним сусідом", який одного дня хоче спалити ваш дім, після чого просить пробачення, а потім знову приходить і вбиває вашу сім’ю.

Чеченці в Україні воюють у трьох формуваннях: батальйоні імені Джохара Дудаєва, названому на честь першого пострадянського президента незалежної Чечні, батальйоні імені шейха Мансура і більш таємному батальйоні, який співпрацює з ГУР. Вони здебільшого беруть участь в боях за Бахмут, які за своєю кривавістю можна порівняти з часами Першої світової війни.

Добровольці впевнені: вони в Україні, щоб воювати за Чечню, оскільки поразка РФ у цій війні неминуче призведе до збройного повстання на Північному Кавказі.

"Коли Росія програє цю війну з Україною, вона не зможе існувати як держава. Це неможливо. Вона розвалиться", – переконаний боєць із позивним "Торто".

За інформацією видання, чеченці не отримують зарплату від українського уряду і змушені самі себе екіпірувати, однак це не послабило їхнього ентузіазму до боротьби. Добровольці сподіваються, що їхня участь у цій війні повільно змінить ставлення багатьох українців до чеченців.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать