Прилуцький підприємець вкрав електроенергії на суму 1.4 млн. грн., аби намайнити криптовалюти
Шкода, передбачена цією статтею, визнається значною, якщо вона в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а у великих розмірах - якщо вона у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Суд встановив, що Осипчук Сергій Володимирович у період з 04 червня 2021 року по 04 червня 2022 року діючи умисно, з метою незаконного використання електричної енергії, шляхом самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів та електропроводки до електричної мережі енергопостачальника з порушенням схеми обліку, тобто без дозволу енергопостачальної організації та відповідного договору з нею, шляхом умисного накидання дротів навантаження на лінію електропередач, підключив розміщені у житловому будинку та гаражному приміщенні електричні пристрої та упродовж зазначеного періоду часу самовільно використав, незаконно споживши 262800 кВТ електричної енергії без обов`язкових до використання приладів її обліку, на загальну суму 1 393 580,64 грн. Тим самим Осипчук викрав електричну енергію з електромереж, належних АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», чим завдав вказаному товариству майнової шкоди у великому розмірі.
В судовому засіданні обвинувачений вину у інкримінованих йому злочині визнав повністю та детально розповів про обставини вчинення злочину. Також повідомив, що він хворіє на онкологічну хворобу та потребує лікування та операційного втручання, і відшкодував більшу частину заподіяної шкоди ( 861 930 гривень) , а тому просить суворо не карати.
Наприкінці розгляду справи суд ухвалив визнати Сергія Осипчука винуватим у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.188-1 КК України та призначити йому покарання із застосуванням статті 69 КК України у виді штрафу розміром 1000 неоподатковуваних розмірів доходів громадян, що становить 17 000 гривень. Також Осипчук має сплатити на користь держави 114 017 гривень в рахунок відшкодування витрат на залучення експертів.
ФОП Осипчук Сергій Володимирович має основний квед діяльності - роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах. Але судячи з того, що суд наклав арешт на велику кількість обладнання, яке використовується для майнінгу, то окрім своєї основної діяльності чоловік вирішив підзаробити ще й на криптовалюті, зекономивши, при цьому на сплаті за електроенергію. У списку майна, з якого знято арешт, десятки Asic-майнерів, кожен з яких коштує 50-130 тисяч гривень.
Ексдиректора державного комбінату в Луцьку засудили на 10 років
Распечатать