Екскерівника служби безпеки Януковича підозрюють у пособництві ворогу
Заневський є уродженцем росії, але отримав громадянство України. Він є професійним охоронцем, має стрілецьку підготовку, володіє різними видами зброї. У 2008-2012 роках чоллвік очолював службу безпеки президента Віктора Януковича.
У липні 2022 року чоловік перебував за межами України і до нього звернувся його син — Ян Заневський, громадянин рф із позивним «Ладья». Хлопець на той час був на окупованій Херсонщині в складі російської армії.
Син попросив батька допомогти у виявленні військовослужбовців ЗСУ, учасників АТО і патріотів на захоплених теориторіях Херсонської і Миколаївської областей, а також місцевих жителів, які могли б розповісти про це. Заневський-старший начебто розділяв цілі окупантів та погодився допомогти.
Він передав синові дані про очільника окупаційної адміністрації міста Нова Каховка — Володимира Леонтьєва. Він пояснив, що Леонтьєв є проросійськи налаштований і допоможе окупантах у пошуках українських військових і патріотів.
У серпні Заневський дав синові рекомендації щодо більш ефективного розміщення особового складу під час обстрілів з боку ЗСУ, щоб зменшити кількість жертв серед росіян.
Також він надіслав контактні дані Володимира Ліпандіна, керівника незаконного правоохоронного органу, створеного окупантами, — «главного управления министерства внутренних дел Херсонской области». Він повідомив, що Ліпандін є його знайомим.
Заневський, перебуваючи в Ялті у вересні, порадив синові, щоб вони з товаришами перевіряли свою машину, чи не підклали їм вибухівку або пристрій для стеження.
Далі у жовтні він надіслав синові контакти Олексадра Якименка — очільника окупаційної «государственной службы безопасности в Херсонской области».
У грудні Заневський взяв участь у делегації на чолі з губернатором Ульянівської обалсті РФ Алєксєєм Русскіх, який прибув із робочим візитом на окуповвані землі Донеччини і Луганщини для інспекції ремонтних робіт у навчальних закладах, соціальних обʼктах та житлових будинках. За версією слідства, Заневський очолював охорону російського губернатора і 26 грудня 2022 року побував з ним у тимчасово окупованому Маріуполі.
За пособництво державі-агресору Заневському загрожує від 10 до 12 років увʼязнення.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать