Фонд держмайна планує виставити на продаж «Дрогобицьку солеварню»
Підприємство "Дрогобицька солеварня" вважають найстарішим безперервно діючим промисловим об’єктом в Україні, адже перші письмові згадки про солеварню зафіксовано 1390 року. У віданні Фонду держмайна України солеварня перебуває з 2019 року.
«Ми хочемо якнайшвидше готувати документи. Але є процедури, є терміни, тому ми якісно до цього підходитимемо. Йдеться про тижні, місяці і в жодному разі не про роки», — каже керівник регіонального відділення Фонду державного майна України Микола Іщук.
Представники міської влади Дрогобича проти продажу у приватні руки.
«Дрогобицька солеварня – це душа громади. Влада, як і громада, навіть не бере до уваги продаж солеварні. Але і громада, і влада розуміють, що солеварня потребує вкладень», — прокоментувала ситуацію керівник управління інвестиційного розвитку та економіки Дрогобицької міської ради Леся Лазунда. .
Дрогобицька міська рада звернулася до Фонду держмайна із пропозицією передати підприємство у комунальну власність громади.
Ми звернулися до Фонду державного майна знайти механізм передачі солеварні у комунальну власність. Якщо Фонд держмайна розробить такий механізм і доведе нам, тоді ми не можемо довести громаді умови передачі, і це матиме продовження. На сьогоднішній день поки що все в режимі очікування», – додала Леся Лазунда.
На запитання, чи Фонд держмайна розглядає пропозицію передати Дрогобицьку солеварню у комунальну власність, Микола Іщук відповів:
Якщо Дрогобицька ОТГ видає це державне підприємство як свою власність, то хай бере участь у конкурсі. залучити до перемоги. Позиція однозначна по відношенню до державного майна: воно має мати правильних та реально ефективних управлінців. Або держава сама управляє державним майном і ефективно, або вона шукає управлінців у складі приватних інвесторів. Іншого варіанту немає».
У Дрогобицькій міській раді кажуть, що якщо Фонд держмайна виставить солеварню на продаж, обговорюватимуть питання із громадськістю міста.
Це вже було неодноразово і воно повторюється. Наскільки мені відомо, у минулі рази ми відмовлялися. Суспільство було проти», – каже керівник управління інвестиційного розвитку та економіки Дрогобицької міської ради Леся Лазунда.
Прокоментував ситуацію і директор «Дрогобицької солеварні» Олег Петренко.
«Я за те, щоби підприємство розвивалося. Однозначно потрібно зберегти всі пам’ятки на території нашого заводу, зберегти виробництво, трудовий колектив. Навіть якщо це буде й у приватних руках. Це все можна прописати», – каже Олег Петренко.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать