Чи винне Прозорро в провальному продажі Електронмашу
Тоді за результатами аукціону перемогу здобула нікому не відома компанія "Лортен Груп" із статутним капіталом аж 100 грн.
Так, на аукціоні вона запропонувала ! 970 млн грн, за зазначений актив, але мабуть лише мабуть представники Прозорро.Продажі не розуміли (або не зізнавались), що це відвертий зрив торгів (як мінімум) або ж продумана схема (як результат) по кінцевому обвалу ціни на актив та нанесення збитків державі.
Так ось, за 970 млн грн, звісно актив ніхто не купив, торги були признані такими, що не відбулись. А свою чергу завод був виставлений на аукціон повторно.
І все начебто справедливо, крім одного. Через специфічний механізм Прозорро.Продажі інформація про всіх зацікавлених у активів осіб була відома відразу після першого аукціону.
Крім того, було й видно фінансову спроможність всіх учасників.
Ключовий факт, що на першому аукціоні було 7 учасників, які готові були придбати актив за сумму більше 450 млн. грн.
Треба відзначити, що ТОВ БСК ГРУПП - 450 млн грн та ПАТ "Дніпробудмашина"- 560 млн грн, також приймали участь й у другому аукціоні, АЛЕ вже були пропонували набагато менші суми:
Ймовірно, що після "відкриття карт" потенційні учасники проводили між собою перемовини і як підсумок, державне підприємство, яке могло бути продане за 560 млн грн, принесло державі всього 430 млн грн.
Тобто мінімальні втрати держави - 130 млн грн.
Такого перебігу подій та негативних наслідків, можна було б уникнути, якби до системи Прозорро.Продажі своєчасно вносились зміни, які вже тривалий час вимагає реальність.
Чому в цей раз Прозорро.Продажі не кричить про перемогу? Чому зміни не відбуваються? Та кому приносить користь такий розпродаж державних заводів? Питання вже до відповідних державних органів.
Кулеба исключает особый статус для Донбасса на условиях России
Читайте більше новин по темі:
Распечатать