Росія та Іран зміцнюють двосторонню військово-економічну співпрацю, - ISW
Про це повідомляється у звіті ISW.
Повідомляється, що ця угода прискорить завершення іранського проекту коридору Північ-Південь, добудувавши 162-кілометрову ділянку між іранськими містами Решт та Астара і таким чином створивши пряме сполучення між Санкт-Петербургом та Перською затокою.
Завершення будівництва цього сектора було давньою метою Ірану. І Росія, і Іран роблять додаткові кроки для подальшого розвитку двостороннього військового співробітництва. Так, РФ прагне закупити додаткові безпілотники в Ірані після того, як використала більшу частину БПЛА, закуплених із серпня 2022 року, для атак на українську інфраструктуру.
Іранські ЗМІ також повідомили, що наступного тижня Іран отримає першу партію російських винищувачів Су-35. Експерти ISW зауважили, що Москва, швидше за все, продовжить реалізацію взаємовигідних військово-економічних програм, щоб забезпечити постійну матеріальну підтримку Іраном вторгнення РФ до України.
Ключові висновки ISW:
Війська РФ, ймовірно, посилили свої тактичні наступальні дії у районі Бахмута.
Керівник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин спробував применшити інформацію про свою співпрацю з українською розвідкою.
ФСБ запропонувала проект нормативного акта, який дозволить працівникам проводити обшуки без ухвали суду.
Представники РФ закрили ще одну українську євангельську християнську церкву в Маріуполі, ймовірно, у рамках систематичної кампанії релігійних переслідувань на окупованій Україні.
Повідомляється, що російські сили перекидають додаткові сили та техніку з Білорусі для посилення своїх позицій у Луганській області.
Війська РФ продовжували безуспішні наступальні дії на рубежі Куп’янськ - Сватове - Кремінна.
Станом на 16 травня російські війська досягли незначних успіхів у Бахмуті і продовжували обмежені наземні атаки вздовж лінії Авдіївка — Донецьк.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили