Український рекордсмен зрадив Україну заради Криму и пішов працювати до пітерського клубу
Оберемко народився у Миколаєві, проте невдовзі його родина перебралася до Криму. Батько Максима працював тренером у секції парусного спорту у місті Сакі, де почав займатися віндсерфінгом. Згодом він осів у Євпаторії та продовжував тренуватися під керівництвом батька Володимира Оберемка та виступати в олімпійському класі вітрильних дощок RS:X.
За час у збірній України Максим Оберемко взяв участь у п’яти Олімпіадах, показавши найкращий результат у 2008 році у Пекіні –12 місце. Але вигравав вітрильний аналог ОІ – Світові ігри з вітрильного спорту у 2006 році. Також українець виборював перші місця на Новорічній регаті в іспанському Кадісі, був першим на Кільській регаті та бронзовим призером чемпіонату Європи.
Однак після окупації Криму Росією в 2014 році Оберемко вирішив прийняти громадянство РФ, пояснюючи це небажанням залишати півострів. Хоча буквально перед Іграми-2012 розповідав, що патріотизм у нього не на останньому місці.
Українська федерація була проти участі спортсмена у змаганнях під "триколором", вимагаючи компенсацію за підготовку віндсерфінгіста. Але нібито нейтральний Міжнародний олімпійський комітет вкотре пішов на поступки РФ і дозволив Оберемку взяти участь в Олімпіаді в Ріо-2016 із російським паспортом. На змаганнях у Бразилії кримчанин став 16-м.
Після Олімпіади в Ріо колишній українець змінив клас RS:X на швидкісний катамаран "Накра 17", де вік не має такого великого впливу на результати. Однак не зумів досягти колишніх висот, не відібрався до збірної для участі у чемпіонаті світу-2018 року і вже не боровся за попадання на ОІ-2020 в Токіо.
У результаті Оберемко став тренером з віндсерфінгу в школі "Хрестівський острів" у Санкт-Петербурзі, хоча у 2016-му розповідав в інтерв’ю, що не готовий поміняти Крим на будь-який інший регіон: "Унікальна географія півострова підходить для вітрильного спорту найкраще, тут потенціал величезний! А ще тут мій дім".
Хоча офіційно про завершення кар’єри не оголошував і продовжував час від часу брати участь у змаганнях. Особливо у новому олімпійському класі iQFOIL – віндсерфінг із підводним крилом. Цей клас замінив RS:X на літніх ОІ-2024 у Парижі.
На першому чемпіонаті світу в iQFOIL у 2019 році Оберемко посів 27 місце у загальному заліку та несподіване третє у категорії "мастерс" – аналог ветеранів. "Сподівався, це ніколи не станеться", – пожартував тоді спортсмен.
Після початку повномасштабної війни в Україні Максим Оберемко не відреагував на звірства Росії. Однак у 2023 році школа "Хрестівський острів" вже не вітала свого тренера з днем народження, що може говорити про звільнення наставника.
Виходячи з публікацій у соціальних мережах, більшу частину року Оберемко проводить за кордоном і є рідкісним гостем як у РФ, так і в улюбленому Криму. Проте залишався керівником класу iQFOIL у Росії.
Колишній українець у свої 45 років допомагає тренуватися віндсерфінгістам із різних країн, зокрема, був відзначений членом команди швейцарки Манон Бергер. Разом вони готувалися до Олімпіади-2024 буквально у грудні 2022-го на Кіпрі. А потім разом їздили на змагання у лютому 2023 року.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать