Угорщина могла виступити переговорником зі звільнення українських військовополонених, — джерело
Після передачі Угорщини 11 українських полонених військових, в уряді країни кажуть, що не збираються на постійній основі виконувати роль переговорників зі звільнення громадян України з полону, але при нагоді можуть скористатися аналогічною схемою. Про це йдеться у матеріалі з посиланням на особу, яка має відношення до переговорів про обмін військовополоненими.
"На перший погляд, у цій ініціативі немає нічого поганого. Угорщина, яка весь час декларує бажання сприяти вирішенню гуманітарних проблем, справді могла б стати посередницею у переговорах з Росією в окремих чутливих питаннях, — каже співрозмовник. — Наприклад, коли йдеться про повернення військовополонених, і для цього варто було б тільки приєднатися до формули миру президента Володимира Зеленського і показати конкретні результати в рамках її реалізації. Ми вже маємо досвід співпраці з третьою державою щодо повернення військових з російського полону — до Туреччини. Але зараз є декілька "але"".
По-перше, у випадку звільнення командирів полку "Азов", Національної гвардії та морпіха, які у травні 2022 року вийшли з "Азовсталі" і у вересні були переміщені на територію Туреччини, у переговорах брали участь три сторони — Україна, Росія та Туреччина. Наразі українська сторона не була поінформована ні по жодному офіційному каналу про передачу Будапешту українських військовополонених.
По-друге, після переміщення українських громадян до Угорщини, Україні довгий час не було відоме місце їхнього перебування на території сусідньої країни, до них досі не мають доступу українські консули.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать