У Дніпрі чоловіка засудили за співпрацю з окупантами
Приблизно у лютому 2022 року обвинувачений знайшов у Telegram оголошення з пропозицією фотографувати та ставити мітки у Google з координатами розташування українських військових на блокпостах на вʼїзді та виїзді з міста Дніпра. За це йому пообіцяли винагороду в 75 доларів.
3 березня 2022 року, приблизно о 17 годині 48 хвилин, поблизу смт Обухівка обвинувачений сфотографував блокпост із військовослужбовцями та надіслав світлину замовнику. Також через кілька хвилин поставив мітку на карті Google і надіслав співрозмовнику скриншот екрана. Через пів години він отримав на банківську карту 2300 гривень.
Чоловік зняв гроші і зайшов у магазин «Щедрий кошик», купив цигарки, а на виході був затриманий.
У його мобільному телефоні виявили переписку в Telegram, характер якої прямо вказує на те, що обвинувачений збирав і передавав інформацію щодо місць розташування і дислокації військовослужбовців.
Стаття 114-2 К щодо незаконної передачі інформації про розміщення українських військових набула чинності тільки 27 березня. Тому в цій справі дії чоловіка кваліфікували як пособництво у посяганні на територіальну цілісність України. Вважається. Що отримані від обвинуваченого відомості мали бути використані незаконної зміни меж території і державного кордону України.
У судовому засіданні чоловік вину не визнав та пояснив, що дійсно знайшов в месенджері Telegram оголошення про фотографування та ставлення міток на картах з координатами блокпостів за грошову винагороду в 75 доларів. Він вирішив так заробити грошей, тому відповів на оголошення і зробив хаотичні мітки на Google-картах і, вводячи замовника в оману, видав їх за місця розташування блокпостів. У переписці зʼясувалося, що скриншотів з мітками недостатньо. Тому він зробив ще фото сміттєзвалища біля кладовища, яке відправив в форматі pdf, в такому форматі видно, де було зроблено фото, координати, пристрій, на який було зроблено фото. Обвинувачений говорив, що не мав намірів на зміну меж території країни, він пацифіст і не підтримує будь-які збройні формування.
Проте версія захисту повністю спростовується інформацією військової частини Нацгвардії, що за надісланими чоловіком координатами знаходився саме блокпост, а не сміттєзвалище. Обвинувачений не заперечував, що передав саме ці координати, які нібито поставив навмання Однак, як за цими координатами виявилося місце розташування блокпосту, пояснити не зміг.
За висновком судово-психіатричної експертизи, обвинувачений виявляв раніше і виявляє в тепер емоційно нестійкий розлад особистості. Але усвідомлював і усвідомлює свої дії і керувати ними. Чоловіка засудили до 4 років увʼязнення з конфіскацією майна.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать