Вагнерівці у Воронежі збили унікальний Іл-22М-11, який допомагав окупантам будувати фронт

Вагнерівці у Воронежі збили унікальний Іл-22М-11, який допомагав окупантам будувати фронт
Вагнерівці у Воронежі збили унікальний Іл-22М-11, який допомагав окупантам будувати фронт
Вчора, 24 червня, найманці ПВК "Вагнер" збили літак Іл-22М-11 російського Міноборони. Ворожа авіація зазнала втрати у небі над Воронезькою областю.

Збитий "вагнерівцями" літак по суті є повітряним командним пунктом армії окупантів, що виконує важливу роль у побудові єдиного інформаційного поля на фронті. Obozrevatel розповість, чому збиття цього літака є вагомою втратою для окупантів та чим саме він унікальний.

Так, вчора російський пропагандист Ілля Туманов зазначив інформацію про бортовий номер втраченого літака – RA-75917. Цей номер належить літаку Іл-22М-11.

Характеристика Іл-22М-11

Іл-22М-11 – є повітряним командним пунктом на базі літака радіоелектронної розвідки та боротьби Іл-22 (модифікації Іл-18), який оснащений літаковим вузлом ретрансляції "Сокіл". Літаки Іл-22 випускалися наприкінці 1970-х років.

Відомо, що останніми роками в Росії проводили модернізацію цих літаків. Міністерство оборони РФ провело модернізацію п’яти літаків управління та ретрансляції Іл-22М11, витративши на ремонт та модернізацію, як зазначено у контракті, 1,6 мільярда рублів. Модернізацію кожного з п’яти літаків коштувала від 310 до 333 млн рублів.

Зокрема, у 2022 році повідомлялося, що експериментальний машинобудівний завод ім. В.М. Мясищева працював над серійною модернізацією літаків управління та ретрансляції Іл-22М11. Як зазначалося, модернізація літака мала забезпечити швидкісний та захищений обмін інформацією в реальному режимі часу, що дозволило б здійснювати управління різнорідними міжвидовими угрупованнями військ у різноманітних умовах.

Також перевагою повітряного командного пункту (ПКП) є те, що на відміну від наземних командних пунктів, він менш вразливий, більш гнучкий у застосуванні та охоплює більшу територію, адже літак може тривалий час перебувати у повітрі, оперативно переміщаючись на значні відстані.

Окрім того, під час модернізації передбачалася зміна принципів застосування командного пункту на базі літака Ил-22М. А саме новий ПКП по суті став основним місцем бойового управління. Командувач такого угруповання може самостійно, розмістивши у ВКП групу бойового управління, керувати всіма силами розподіленими у просторі міжвидового угрупування військ.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать