Скільки ракет у РФ виробляють щомісяця: у Генштабі назвали кількість

Скільки ракет у РФ виробляють щомісяця: у Генштабі назвали кількість
Скільки ракет у РФ виробляють щомісяця: у Генштабі назвали кількість
Військово-промисловий комплекс Росії здатен виробляти близько 100 ракет на місяць. Країні-агресорці вдається зберігати темпи виробництва, а за окремими зразками озброєння навіть підвищити – завдяки переходу підприємств на цілодобовий режим роботи і закупівлі деталей в обхід санкцій.

Про це розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов в інтерв’ю "Укрінформу". "За нашими оцінками, за місяць російський ВПК спроможний виробляти близько 100 ракет, у тому числі понад 10 одиниць для ОТРК "Іскандер", до 30 одиниць – морського базування "Калібр" та до 60 одиниць крилатих ракет повітряного базування, включаючи гіперзвукові аеробалістичні ракети "Кинджал", – сказав він.

Він додав, що окупанти використовують значну кількість безпілотників різних типів. Зокрема, від Ірану Росія отримала до 1800 "шахедів", з яких ворог уже застосував близько 1600.

"Запаси цих БПЛА постійно поповнюються за рахунок постачання з Ірану. Крім того, РФ досягла з цією країною домовленостей про будівництво заводу з виробництва дронів типу "шахед" на території Татарстану, в районі на відстані 10 км від Казані", – розповів Громов.

Окрім того, окупанти активно застосовують ударні дрони власної розробки типу "Ланцет", які серійно виробляють на "Іжевському механічному заводі" концерну "Калашніков". Усього було виготовлено до 900 одиниць, з яких 850 застосовані в зоні бойових дій.

"Але слід зазначити, що внаслідок економічних санкцій Заходу та через відсутність доступу до сучасних технологій технологічні можливості противника з виробництва сучасних дронів залишаються обмеженими", – підкреслив Громов.

Водночас він зазначив, що надання Україні сучасних винищувачів покоління 4++ типу F/А-18, F-15, F-16, JAS-39 Gripen, Eurofighter Typhoon або Rafale дозволить виявляти повітряні цілі на великій відстані не менше 200 км, знищувати їх на відстані понад 160 км без входження в зону ураження ворожої ППО, а також застосовувати сучасні авіаційні засоби ураження наземних і морських цілей на відстані понад 200 км.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать