Окупанти під Бахмутом застосовують заборонену хімічну зброю
Про це повідомив український захисник із ніком Shaleniy Tigr у своєму Twitter-акаунті. Він також показав наслідки таких атак із забороненою хімічною зброєю.
За словами українського військового, це одна з тактик противника, щоб зупинити український контрнаступ.
Він уточнив, що напередодні загарбники запустили між позиціями ЗСУ п’ять снарядів "Граду", серед яких були снаряди з хімічною отрутою.
Поки речовина поширювалася окопами, російські окупанти хаотично почали працювати мінометами й танками, щоб не дати українським захисникам вибратися та дочекатися підмоги. Це, за словами військового, значно ускладнює евакуацію.
"Як результат, пече очі, горло, нудота, постійно хочеться пити. Зараз на госпіталізації і трохи легше. Не думаю, що це сiрень, знаючи, хто проти нас воює і чого хоче домогтися, ілюзій немає. Найімовірніше, люїзит", – додав він.
Варто зазначити, що люїзит – бойова отруйна речовина, яку отримують із ацетилену та трихлористого миш’яку.
У разі потрапляння цієї речовини в шлунково-кишковий тракт виникає сильна слинотеча та блювання, що супроводжується гострими болями, падінням кров’яного тиску, ураженням внутрішніх органів. Важкість ураження залежить від дози та часу перебування в атмосфері, зараженої люїзитом. Смертельна доза люїзиту під час потрапляння його всередину організму становить 5-10 мг на 1 кг ваги.
1993 року в результаті підписання Конвенції про хімічну зброю, використання люїзиту як хімічної зброї було заборонено.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать