Пригожин залишається у "схемі", "списувати кухаря" ой як рано, - Тишкевич

Пригожин залишається у "схемі", "списувати кухаря" ой як рано, - Тишкевич
Пригожин залишається у "схемі", "списувати кухаря" ой як рано, - Тишкевич
Найкраща відповідь тим оптимістичним товаришам, які вибудовували цілі теорії про ліквідацію ПВК "Вагнер", про особисту ворожнечу і мало не революцію. Пригожин залишається у схемі й поки що залишається "порученцем". Але це не означає скасування "другого раунду". За слушної нагоди він знову спробує посилитися. Тим паче, що базовий його актив – Африку ніхто відбирати не збирається, пише у своєму блозі експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

Цікаво інше — присутність на зустрічі з вагнерівцями у Кремлі Сергія Наришкіна. Це означає, що зарубіжним грошовим напрямком  щільніше починає займатися СЗР, яка буде відтісняти ГУ ГШ. Ну і глава Росгвардії Золотов різко посилив свої позиції.

Важливо відзначити так само рухи всередині російських еліт. Нагадаю, що в момент "маршу справедливості" відмовчалися три "вежі Кремля". Паузу тримали брати Михайло і Юрій Ковальчуки, Ігор Сєчін і Герман Греф із Сергієм Кирієнком. Без, як мінімум, Ковальчуків, зустріч Пригожина з Путіним не могла відбутися. Подальше мовчання інших свідчить про те, що "списувати кухаря" ой як рано.

При цьому без відповіді залишається ключове питання: "хто стане куратором розвитку сектора ПВК у РФ?"

— Армія не підходить (незважаючи на галас із контрактами "добровольців" і МО), адже ПВК це і грошовий ресурс, особливо за кордоном. А Путін намагається не допускати наявності повного набору ресурсів для перехоплення влади в руках однієї групи. До речі, тому Золотов із Росгвардії буде вибудовувати паралельну армію.

— Згаданий Золотов теж поки що ні — він занадто швидко злітає.

— ГУ ГШ — сумнівно, враховуючи згадану вище присутність Наришкіна на зустрічі з керівництвом ПВК Вагнер.

— Сам Пригожин (чого той і домагався) — категорично ні на цьому етапі. Адже це буде свідченням капітуляції Путіна.

— СЗР? А це не їхній профіль.

І тут варто згадати ще одну малопомітну деталь. Візит Кирієнка на окуповану частину Запорізької області. Охорону периметра здійснювали не армійські підрозділи. Хто саме — поки що не знаю. Але якщо цими охоронцями виступали "нерегуляри", ми отримуємо натяки на появу силового ресурсу в суто "цивільної" "вежі Кремля". Що, як мінімум, цікаво.

Білорусь? І тут теж саме. Так, перевалочна база буде. Так, самопроголошений президент Лукашенко спробує відіграти бонуси для себе (медіа-сфера, Африка).

А що від Кремля? Відповідь варто шукати у пошуку причин — чому про зустріч Путіна та Пригожина повідомили саме сьогодні. Самопроголошений президент Лукашенко намагався виторгувати максимум. Тут тобі і газ, і ринки, і логістика, і бажане дистанціювання росіян від виборів у Білорусі. І міг торгуватися далі, використовуючи унікальну формулу, яку самі росіяни розповідями про "повстання, що загрожувало країні" створили — вперше населення РФ отримало пропагандистську картинку того, що не "Росії винні сусіди", а "Росія винна сусідові послугу". Незвична і неприємна для Кремля формула.

Тому, допустивши злив інформації, Кремль, з одного боку, гасить пожежі нерозуміння у власного населення (зокрема, у фронтових частин), показуючи, що криза завершується і "цар може бути добрим". А по-друге прикриває вікно можливостей для самопроголошеного президента Лукашенка. Адже створюється вже інша картина — після того, як Пригожин відступив, Путін проявив "милість" і особисто домовився про завершення конфлікту.

Тому вікно можливостей для торгу самопроголошеного президента Лукашенка стрімко закривається. Після чого йому можуть і рахунок пред’явити. Не відразу, ближче до 2024 року. Але Путін мстивий, це варто пам’ятати.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать