США на саміті НАТО розглядали можливість відкликання запрошення України до Альянсу, - WР
Про це повідомляє The Washington Post .
За інформацією джерел, після висловлювання Зеленського посли, міністри та інші високопосадовці провели неофіційні переговори про те, як має відреагувати на це Альянс. Офіційні особи США порушили питання "про перегляд або закриття" питання із запрошенням України до НАТО.
"Дехто хотів прибрати посилання на "запрошення" або знайти інше місце для цього слова", - сказав один із неназваних дипломатів НАТО, який брав участь у переговорах.
Інший високопоставлений дипломат Альянсу заявив, що делегація США "не хотіла спеціально прибирати обіцянку" запросити Україну. В результаті було досягнуто консенсусу про те, що редагування документа призведе до затримки його публікації, і було вирішено дотримуватись тексту у тому вигляді, в якому його розробили спочатку.
Як зазначає видання, президент Франції Еммануель Макрон за підтримки країн Центральної Європи та Балтії наполягав на збереженні первісного формулювання.
За інформацією співрозмовників WP, "на той час, коли посли НАТО офіційно обговорили, як реагувати на твіт Зеленського, США повернулися до початкового формулювання комюніке".
Критика Зеленського
У перший день саміту НАТО, 11 липня, президент Володимир Зеленський жорстко звернувся до членів НАТО через їхню позицію щодо нашої країни. Оскільки Київ отримав сигнал, що союзники у кулуарах обговорюють формулювання на саміті без України.
"Ми цінуємо наших союзників. Ми цінуємо нашу спільну безпеку. І ми завжди цінуємо відкриту розмову. Україна буде представлена у Вільнюсі, на саміті НАТО. Тому що це - повага. Але Україна теж заслуговує на повагу. Зараз, шляхом у Вільнюс, ми отримали сигнали про те, що обговорюються формулювання без України", - написав Зеленський у соцмережах.
У свою чергу президент підкреслив, що це формулювання лише на запрошення, а не на членство України.
"Безпрецедентно та абсурдно - коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про "умови" навіть для запрошення України..." - наголосив Зеленський.
За словами глави держави, це схоже, що союзники не мають готовності ні запросити Україну до НАТО, ні зробити її членом Альянсу.
"А отже, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах з Росією. А для Росії це означає мотивацію і надалі продовжувати свій терор. Невизначеність – це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті", – підсумував Зеленський.
Саміт НАТО у Вільнюсі
Протягом двох днів з 11 по 12 липня у Вільнюсі проходив саміт країн НАТО. Однією із головних тем стала саме Україна. Країни-члени Північноатлантичного Альянсу погодили спільне комюніке, яке має наблизити інтеграцію України. Мова йде про:
-багаторічні програми допомоги Україні;
-створення органу Рада Україна – НАТО;
-скасування вимог щодо виконання ПДЧ .
Проте країни НАТО не надали Україні запрошення до Альянсу, доки вона не виконає низку умов.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать