Дезертирство під час війни: юрист пояснив нові поправки до Кримінального кодексу України
Народні депутати внесли зміни до статті 407 Кримінального кодексу України "Самовільне залишення військової частини чи місця служби". Згідно з поправками, військовослужбовця можна притягнути до відповідальності лише в тому випадку, якщо він залишив військову частину або місце служби більш ніж на три доби. Таким чином, зміни до Кримінального кодексу України декриміналізують втечу з військової частини тривалістю до трьох днів. Про це заявив керівник практики кримінального права, партнер LCF Law Group Максим Шевердін у коментарі "Дзеркало тижня".
"Залишення місця служби тривалістю до трьох діб, вчинене в умовах військового становища, також не охоплюється складом адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 172-11 КУпАП, оскільки адміністративне правопорушення не містить вказівки на обстановку вчиненого діяння - військовий стан. Тобто за залишення військової частини, вчинене в умовах військового стану, не передбачено ані адміністративної, ані кримінальної відповідальності", — зазначив юрист.
Якщо президент підпише закон, правоохоронцям доведеться закрити кримінальні провадження, де йдеться про дезертирство строком до трьох днів.
Експерт також зазначає, що минулого року за статтею було відкрито 6174 кримінальні провадження, з яких у 1540 випадках вручено підозру. Цього року правоохоронці відкрили 6476 виробництв, підозру вручили у 877 випадках.
У зв’язку з новими поправками також постає питання, як правоохоронці кваліфікуватимуть ті випадки, коли боєць залишив місце служби терміном до трьох днів. І з якого моменту починається обчислення терміну дезертирства. На думку експерта, відповіді дасть правозастосовна практика правоохоронних органів та судів
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать