У Повітряних силах розповіли, як Україна посилює ППО та які системи розраховують отримати

У Повітряних силах розповіли, як Україна посилює ППО та які системи розраховують отримати
У Повітряних силах розповіли, як Україна посилює ППО та які системи розраховують отримати
Україна планує замінити всю радянську техніку, на яку вже неможливо покладатися у майбутньому, що зацікавить виробників. Зокрема, Україна планує посилювати системи ППО західними зразками, які значно ефективніше показали себе на полі бою.

Про це заявив речник Командування Повітряних сил Збройних сил України, полковник Юрій Ігнат в інтерв’ю РБК-Україна. Він зазначив, що мобільно-вогневі групи зараз не надто ефективні, проте на них також припадає до 10-15%, іноді й 30% збитих ворожих цілей.

Ігнат стверджує, що Україна втрачає потенціал старої радянської техніки через дві причини: з одного боку, вона старіє і виходить з ладу, а з іншого боку, кількість радянських зенітних ракет зменшується. Адже їх виробляє Росія, і їхнє постачання неможливе. Однак Україна зосереджується на посиленні західних систем, яких менше за кількістю, але вони значно ефективніші у дії.

Як зазначив представник, насамперед ідеться про Patriot та SAMP-T, які здатні впоратися з балістичними цілями. Patriot вже довів свою ефективність, збивши "Кинжал", тоді як SAMP-T ще потребує перевірки в реальних бойових умовах. Також планується посилення систем NASAMS та Iris-T. Ці чотири комплекси мають стати основою систем протиповітряної оборони повітряних сил у майбутньому.

"Далі ППО Сухопутних військ типу Gepard – це зенітні гармати, які можуть в автоматичному режимі теж знищувати цілі, що дає дуже ефективну роботу. Але вони мають невелику відстань. Крім того, французький Crotale. Це основні засоби, які зараз, мабуть, будуть замінювати ППО Сухопутних військ", – зазначив Ігнат.

Він додав, що Україні слід розраховувати на сучасні системи протиповітряної оборони, зокрема, на систему Iris-T. Він також висловив подяку за рішення Берліна щодо виготовлення ще чотирьох одиниць зенітно-ракетних комплексів.

"Виробники повинні бути зацікавлені в довгостроковій співпраці з Україною на перспективу, тому що ми в будь-якому разі замінюватимемо весь радянський парк техніки, у нас є - це С-125, Бук-М1, C-300 різних модифікацій, на які ми в майбутньому вже не можемо розраховувати", - пояснив.

Майбутня допомога партнерів

"Німеччина дає нам чотири системи Iris-T. Далі NASAMS, було озвучено на саміті у Вільнюсі про ще дві системи, які нам надає Норвегія. США більш стримані в якихось прогнозах та обіцянках, це спостерігається вже давно. Це видно навіть на прикладі F-16. Коли вони вважатимуть за потрібне – тоді і скажуть.

Він також додав, що через високу ефективність на полі бою, Україна має намір отримати ще комплекс Patriot.

Україна планує замінити весь застарілий радянський військовий арсенал сучасними західними комплексами, і це створює підстави для надій на подальшу допомогу від країн Заходу.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать