Голова правління "Укрексімбанку" Сергій Єрмаков збагатився за час роботи в держбанку?

Голова правління "Укрексімбанку" Сергій Єрмаков збагатився за час роботи в держбанку?
Голова правління "Укрексімбанку" Сергій Єрмаков збагатився за час роботи в держбанку?
Апетити посадовців під час війни продовжують зростати. Яскравий приклад — глава "Укрексімбанку" Сергій Єрмаков. Банк під його керівництвом у 2022 році зазнав рекордного збитку, який становив практично 8 млрд. грн. При цьому посадовець використовує судові оборудки для відмивання коштів.  

Свій провальний менеджмент Єрмаков пояснює необхідністю "формування додаткових резервів через війну". Хоча інші банки, які опинились у тих самих умовах, що і "Укрексімбанк", спокійно продовжують свою діяльність. При цьому, за даними finclub, сам Єрмаков заробляє приблизно 6,6 млн грн на рік.  

Як водять за носа вкладників та інвесторів в "Укрексімбанку"  

Кругообіг грошей у банках — природний процес, але якщо колись успішний банк раптово вимагає докапіталізації на 5-6 млрд грн, виникають питання. Докапіталізація — це невідшкодовані вкладення, тобто їх доведеться взяти з державного бюджету, податків, не додати військовим та незахищеним верствам населення.  

Що при цьому робить керівництво "Укрексімбанку"? Вони реалізують через аукціони заставне майно збанкрутілих активів, а потім блокують через суди право входження у власність нових власників. Бізнес, придбавши такий "актив", залишається із замороженими коштами, а тим часом "Укрексімбанк" ініціює нові суди, відкладаючи передачу права власності.  

Подібна схема не нова, вона успішно використовувалась ще в часи Євгенія Мецгера. Через аукціони він продавав поліграфічне підприємство "Бліц-Інформ" в 2019 році. В схемі брав участь "Асвіо-Банк", який при укладанні угоди не додав цілих 65 копійок гарантійного внеску. Завдяки цій "помилці" законність проведення аукціону була оскаржена в суді.  

Сергій Єрмаков відмиває гроші через суди  

Для представлення інтересів "Укрексімбанку" в суді Єрмаков найняв юридичну компанію "Ед Хок". За справи по оскарженню аукціонів за договором, який знаходиться у відкритому доступі, він платить юристам приблизно 40 млн грн. Хоча ринкові ціни на подібні послуги в десятки, а то і сотні разів менше. Сама компанія "Ед Хок" маловідома, тому складається враження, що це лише прокладка для витягання коштів із державного банку. При цьому Єрмакову вигідно максимально затягувати справи, щоб місяцями і роками списувати гроші на "роботу адвокатів". Кредитори "Укрексімбанку" в заручниках.

Ситуація з "Укрексімбанком" впливає не тільки на учасників невдалих аукціонів, які роками не можуть отримати право власності на придбане майно. Приватні фінансові установи, які є кредиторами "Укрексімбанку", також не можуть отримати свої кошти. Їх відкрито саботують, пояснюючи це необхідністю докапіталізації. Мільйони гривень таким чином блокуються і не можуть використовуватися на благо економіки. А що ж НАБУ?  

У НБУ знають про "складнощі" в роботі "Укрексімбанку", але вважають, що це компетенція НАБУ. Судити своїх серед посадовців не прийнято, навіть у часи війни дуже складно давати хід подібним справам, тим більше коли в них фігурують мільярди гривень.  

Цікаво, що Єрмаков з 2006 по 2016 працював в "Альфа-Банку", який є одним з найбільших приватних банків РФ, а також у ВТБ банку. Можливо за Єрмаковим тягнеться і проросійський слід, на який варто звернути увагу правоохоронних органів.

Автор: Артем Міхненко

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать