Люстрований заступник прокурора Одеської області хоче повернутися у систему
Справу Ліщишина прийняв до розгляду Одеський окружний адміністративний суд. Підготовче засідання призначено на 6 вересня.
Колишній прокурор ще 2021 року звернувся із заявою про призначення його на вакантну посаду заступника начальника департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генпрокурора, але отримав відмову, оскільки підпадає під люстрацію. Він не здався і пішов до суду. Перші дві інстанції підтримали його вимоги, зобов’язавши відповідача повторно розглянути заяву Ліщишина, однак Верховний суд частково задовольнив касацію підлеглих Андрія Костіна й повернув справу на новий розгляд — уже в Одесу.
Зазначимо, що в 99% випадків суди задовольняють позови люстрованих, апелюючи до Конституції України та практики Європейського суду з прав людини. Саме так, наприклад, «очистився» колишній губернатор Сергій Гриневецький.
Петро Ліщинін був призначений першим заступником прокурора Одеської області 31 жовтня 2011 року. Свою прокурорську кар’єру починав в Одесі, але на той час уже десять років жив у Києві і перед новим призначенням обіймав посаду старшого помічника самого Пшонки.
До звільнення Ліщишин «пережив» сім прокурорів області, але його особисті позиції залишалися непохитними. На початку 2014 року виконував обов’язки керівника регіональної прокуратури.
3 березня 2014 року, перебуваючи біля будівлі обласної державної адміністрації на проспекті Шевченка, яку намагалися зайняти проросійські бойовики під керівництвом Антона Давидченка, зазнав нападу з боку останніх. Йому та водієві погрожували зброєю та пошкодили службовий автомобіль. Правопорушники намагалися примусово вивести прокурора на площу, де проходив мітинг проросійських організацій, однак за допомогою співробітників міліції йому вдалося повернутися до адміністративної будівлі.
У жовтні 2014 року, після ухвалення закону «Про очищення влади», правоохоронець не став чекати люстрації та звільнився за власним бажанням. Уже пенсіонером вступив до партії «Патріот», безуспішно балотувався до Верховної Ради та Одеської обласної ради.
Що цікаво, після призначення в Одесу Ліщишин не став переселятися в місто, сім’я його, як і раніше, жила в Києві. Прокурор став у квартирну чергу і вже через дев’ять місяців отримав квартиру площею 197 квадратних метрів в елітній новобудові на Французькому бульварі, 22/4. Однак і в цій квартирі чиновник не проживав, вважаючи за краще винаймати будиночок у відомчому санаторії «Біла Акація», що розташований там же, на Французькому бульварі. За двоповерховий котедж перший заступник прокурора області справно платив 5430 гривень щомісяця, або 181 гривню на день. Як нам вдалося з’ясувати, для «простих смертних» відпочивальників проживання в такому тримісному котеджі, згідно із затвердженими розцінками, коштувало тоді 1900 гривень на добу.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать