Бербок вирушила до Нової Зеландії та Австралії, говоритиме про Україну
"Є лише кілька країн, таких далеких географічно і водночас настільки близьких до нас політично, як Австралія та Нова Зеландія… Попри величезну відстань - понад 16 тисяч кілометрів - ми можемо покладатися одне на одного, як близькі сусіди, вчитися одне в одного, як у добрих друзів і підтримувати одне одного як стратегічні партнери. Це відображається у нашій масштабній допомозі Україні, це очевидно, коли ми маємо справу з Китаєм, який стає дедалі агресивнішим. І це відображається у співпраці у сфері кібербезпеки або у зменшенні стратегічної залежності шляхом подальшого поглиблення наших торгових відносин", - заявила очільниця МЗС.
Вона назвала Австралію одним з найважливіших партнерів ФРН у регіоні. Навряд чи з будь-якою іншою країною, що не входить до НАТО, Бундесвер проводить навчання так регулярно, зауважила міністр. А запланована Австралією відправка літака AWACS до Німеччини як внесок у європейське повітряне спостереження встановлює нові стандарти, додала Бербок.
Водночас вона визнала, що Австралія випереджає Німеччину у деяких аспектах, зокрема, у досвіді боротьби з "іноземним втручанням". Тож Бербок планує використати візит для обміну думками з цих питань.
У МЗС Німеччини уточнили, що основна увага під час візиту буде зосереджена на таких темах: поглиблення двосторонніх відносин, співпраця у сфері безпекової політики, включаючи питання економічної безпеки та стійкості, наслідки російської загарбницької війни проти України, роль Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, повернення культурних надбань і співпраця у кліматичній політиці.
Окрім Австралії та Нової Зеландії, Бербок також відвідає Фіджі. Це буде її перший візит у регіон.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать