Як відбуватиметься мобілізація в Україні у вересні, і хто може розраховувати на бронь

Як відбуватиметься мобілізація в Україні у вересні, і хто може розраховувати на бронь
Як відбуватиметься мобілізація в Україні у вересні, і хто може розраховувати на бронь
В Україні до 15 листопада триває загальна мобілізація, в ході якої військовозобов’язані громадяни можуть призвати на службу. Чоловіки віком від 18 до 60 років продовжуватимуть отримувати повістки для уточнення даних або проходження медкомісії.

При цьому у вересні відбудуться незначні зміни у процесі мобілізації. Про це йдеться у законопроекті № 9342.

Згідно з документами, в Україні звужується перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від мобілізації. Законопроект вносить виправлення до ст. 23 ч. 11 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Тепер громадяни, які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю І чи ІІ групи не підлягають мобілізації лише за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

Загалом у вересні процес мобілізації не зазнає суттєвих змін. На службу продовжать закликати придатних та обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років із наявністю бойового досвіду або без. Також мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до 27 років, якщо вони проходили строкову службу та/або проходять військову службу у запасі чи резерві.

На службу можуть потрапити громадяни віком від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу, але підписали контракт із ЗСУ; зняті та виключені з військового обліку чоловіки, які визнані придатними або обмежено придатними під час воєнного стану.

Мобілізації також підлягають особи з інвалідністю, які мають право на відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами, але добровільно погодилися проходити службу за місцем проживання.

Крім того, законодавство передбачає перелік осіб, які можуть одержати броню від мобілізації. Згідно із законодавством, бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

– в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно для забезпечення їхнього функціонування;

– на підприємствах, установах та організаціях, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно для їх виконання;

– на підприємствах, в установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;

– на підприємствах, в установах та організаціях, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать