Тилігульська ВЕС Ахметова відмовилася від «зеленого» тарифу через борги з боку держави
Про це повідомляє енергохолдинг ДТЕК, пише ЕП.
, - заявив генеральний директор ДТЕК ВІЕ Олександр Селіщев.
Водночас, Селіщев висловив сподівання, що держава вирішить проблеми вже накопичених боргів перед галуззю ВДЕ. У ДПЕК також наголосили, що законодавство дозволяє компаніям у будь-який момент повертатися до балансувальної групи «ГарПоку» та працювати за «зеленим» тарифом.
Поки що ж «ДТЕК ВІЕ» вирішив використати можливість, надану державою всім учасникам сектора відновлюваної енергетики щодо самостійного продажу електроенергії на ринку.
У компанії зазначили, що певна лібералізація на ньому, що відбулася з 1 липня з підвищенням цінових обмежень (прайс-кеп), дозволяє деяким компаніям ВІЕ отримувати доходи, які можна порівняти з розміром «зеленого» тарифу, зокрема, це стосується проектів вітроенергетики.
Нагадуємо:
У травні 2023 року енергохолдинг ДТЕК ввів в експлуатацію першу чергу Тилігульської ВЕС у Миколаївській області із 19 турбінами потужністю 114 МВт із загальної заявленої потужності 500 МВт.
25 квітня цього року Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, визначила процедуру входу та виходу об’єктів електроенергетики, яким встановлено «зелений» тариф, із балансувальної групи «ГарПока». Виробники з ВДЕ отримали ринкову альтернативу «зеленому» тарифу і при цьому зберегли можливість повернутися з відновленням продажу виробленого ресурсу за «зеленим» тарифом.
Згідно з даними на сайті «ГарПоку», у січні 2023 року рівень розрахунків із ВІЕ-генерацією досяг 91%, у лютому — 57,9%, у березні — 51%, у квітні — 58,8%, у травні — 46,5 %, червні – 44,4%, за 20 днів липня – 43,3%. Загалом – 52%.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать