Верховна Рада пом’якшила покарання за злочини з аварій на військовій техниці

Верховна Рада пом’якшила покарання за злочини з аварій на військовій техниці
Верховна Рада пом’якшила покарання за злочини з аварій на військовій техниці
Верховна Рада ухвалила як закон законопроект 9325, яким значно полегшила покарання за злочини, пов’язані з порушенням правил експлуатації військової техніки, які спричинили тілесні ушкодження або загибель людей.

Зокрема, ч. 1 ст. 415 КК у чинній редакції визначає, що порушення правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини, що спричинило потерпілому середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження або загибель потерпілого, карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Згідно зі змінами, такий злочин буде каратися службовим обмеженням на строк до 1 року або обмеженням волі на строк від 1 до 3 років, або триманням у дисциплінарному батальйоні до 1 року, або позбавленням волі на строк від 1 до 5 років.

До змін, якщо відповідне порушення правил водіння або експлуатації машини спричинило загибель кількох осіб, військовослужбовець міг отримати позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Відповідно до внесених Радою змін, тепер такий злочин буде каратися службовим обмеженням на строк до 2 років або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або триманням у дисциплінарному батальйоні до 2 років, або позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Також в новій редакції викладені статті 416 та 417 Кримінального кодексу.

До змін ст. 416 КК встановлювала, що порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу або інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від 5 до 15 років.

А згідно із законом, який ухвалила Рада, порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу або інші тяжкі наслідки, буде каратися службовим обмеженням на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від п’яти до п’ятнадцяти років.

Тяжкими наслідками вважатимуться наслідки, які полягають у заподіянні матеріальної шкоди (збитків) у вигляді безповоротної втрати літального апарату, корабля або якщо вартість відновлення (ремонту) літального апарату, корабля у шістдесят тисяч і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

До КВК внесені зміни, відповідно до яких протягом трьох днів після одержання копії вироку командир військової частини видає відповідний наказ, у якому зазначаються розмір відрахувань у дохід держави з грошового забезпечення засудженого військовослужбовця, строк, протягом якого він не може бути підвищений за посадою, у військовому званні, а також який строк не зараховується йому в строк вислуги років для присвоєння чергового військового звання. Наказ оголошується по військовій частині і доводиться до відома засудженого військовослужбовця.

368.media

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать