В обхід санкцій: "націоналізована" компанія "Аерок" продовжує працювати з Угорщини?

В обхід санкцій: "націоналізована" компанія "Аерок" продовжує працювати з Угорщини?
В обхід санкцій: "націоналізована" компанія "Аерок" продовжує працювати з Угорщини?
Білоруський керівник підсанкційного "Аероку", ймовірно, перемістив виробничі потужності в Угорщину, звідки продовжує постачати газобетон в Україну під "новою" маркою.

Угорська ширма для вітчизняної фірми з російсько-білоруським корінням? Попри доведений факт фінансування війни й націоналізацію майна, підсанкційний "Аерок", імовірно, продовжує заробляти в Україні під прикриттям нового бренду. Якою схемою скористались ділки, аби зберегти виробничі потужності й прибутковий ринок? Та куди дивляться компетентні органи?

Детальніше про те, як "націоналізоване" підприємство "Аерок" вводить в оману українців, розповів у новому відеоблозі журналіст "СтопКору" Артем Ребров.

Компанія "Аерок" пропрацювала на українському ринку понад десять років: однойменее товариство з обмеженою відповідальністю було засновано у 2006 році білоруським бізнесменом Дмітрієм Рудченком у м. Березань на Київщині з метою будівництва заводу з випуску автоклавного газобетону. Обсяги виробництва були колосальними – 295 тисяч кубометрів газоблоків на рік.

Однак після початку широкомасштабної війни, майно підприємства, яке мало російсько-білоруське коріння, підлягало націоналізації. Слідчі СБУ довели, що "Аерок" фактично спонсорував війну в Україні, тож червні компанію передали під егіду АРМА. Президент Володимир Зеленський наклав на компанію санкції, а в серпні 2023 року два заводи "Аероку" було націоналізовано. Здавалося б, на цьому можна поставити крапку, але насправді це – не кінець історії.

У травні 2023 року в Угорщині частково державним, а частково приватним коштом урочисто запустили завод з виробництва газобетонних блоків. І на цьому заході журналісти зафільмували Дмітрія Рудченка – керівника компанії "Аерок". Відповідні кадри оприлюднило угорське видання HAON.

рудченко аерок tqiqtuiddqiddrzrz

Яке відношення це підприємство має до України?

Як зясував "СтопКор", газоблоки, які почав виробляти новий угорський завод брендовані назвою "Viablokk". Якщо вірити оголошенням, то єдиний імпортер в Україні газобетонних блоків "Viablokk" – компанія "Аероблок".

"", – коментує Артем Ребров.

Аерок Аероблок

Примітно, що попри націоналізацію "Аерока", в офіційних реєстрах керівником досі значиться білорус Дмітрій Рудченко.

За даними "СтопКору", топменеджемент та "мізки" українського "Аероку" колишні власники релокували саме до Угорщини. Можна припустити, що Рудченко наразі може продавати блоки угорського виробництва в Україну, використовуючи для цього старі та ще "виживші" потужності підсанкційного "Аероку" та під прикриттям іншої компанії "Аероблок".

"", – резюмує журналіст.

Нагадаємо, після виходу матеріалу "СтопКору" щодо причетності російського бізнесмена Андрія Молчанова до компанії "Аерок", у травні 2022 року підприємство відвідали з перевіркою представники теруправління ДБР у Києві.

stopcor.org

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать