ЄС змусить Польщу не забороняти українським біженцям працювати та отримувати виплати – ЗМІ
Про це повідомляє Радіо Свобода. Зазначається: продовження директиви про тимчасовий захист для українців не потребує одноголосного голосування і може бути затверджено кваліфікованою більшістю голосів. Відповідно, шанси на її ухвалення збільшуються, адже позиція незгодних країн може не вплинути на результат голосування.
Утім, наголошується, поки лише Польща висувала певні заперечення щодо продовження тимчасового захисту. Там "вимагають збільшення фінансування від ЄС на утримання біженців".
"Рада ЄС спочатку намагатиметься ухвалити рішення одноголосно на засіданні міністрів внутрішніх справ країн ЄС 28 вересня, щоб продемонструвати єдність ЄС. Але якщо Варшава почне вдаватися до блокування, рішення буде ухвалено більшістю. Після затвердження продовження цієї директиви країни-члени будуть зобов’язані її виконувати", – йдеться у повідомленні.
Що Польща хотіла заборонити українцям
Раніше польська влада заявила про те, що з 2024 року припинить всю допомогу українським біженцям. Зокрема, їх збиралися позбавити:
права на безоплатний доступ до медицини, освіти, ринку праці;можливості законно перебувати в країні та отримувати виплати.Водночас видання Bloomberg пише про те, що такий намір став продовженням конфлікту, який виник між польською та українською владами. Річ у тім, що:
спочатку Польща однією з перших запровадила заборону продажу українського зерна на своїй території;15 вересня Єврокомісія ухвалила рішення дозволити продаж зерна на всій території ЄС;проте Польща заборону продовжила в односторонньому порядку.Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Распечатать