Коли в Україні запрацює Е-реєстр військовозобов’язаних та чи будуть вручати повістки онлайн

Коли в Україні запрацює Е-реєстр військовозобов’язаних та чи будуть вручати повістки онлайн
Коли в Україні запрацює Е-реєстр військовозобов’язаних та чи будуть вручати повістки онлайн
В Україні планують запровадити електронний реєстр призовників і військовозобов’язаних "Оберіг". Наразі не мовиться про вручення повісток онлайн, проте це можна змінити за потреби.

Закон про єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників схвалили у 2017 році. Реєстр формально запустили 28 березня 2022 року, проте повної бази всіх військовозобов’язаних там не було.

Коли запрацює реєстр військовозобов’язаних

Заступниця голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Мар’яна Безугла розповіла, що електронний реєстр військовозобов’язаних та призовників "Оберіг" готовий вже на 90%, інформує "ВВС Україна".

"З наповненням реєстру "Оберіг" великий прогрес, там вже є дані щодо майже всіх військовозобов’язаних – 90%. Далі працюємо з Мінцифрою, щоб зв’язали інші реєстри з цією базою даних", – заявила Безугла.

Як каже Безугла, на повну з комунікацією з реєстрами інших органів влади "Оберіг" має запрацювати восени.

Чи можуть вручати повістки онлайн

Представник Президента України у Верховній Раді Федір Веніславський раніше заявляв, що повістки в "Дії" можливо будуть, проте не в короткостроковій перспективі.

За його словами, така опція потенційно може бути реалізована в майбутньому.

Мар’яна Безугла наголошує, що наразі не існує механізму, як за допомогою цього реєстру розсилати повістки в електронному, а не класичному вигляді.

"Рішення ще немає. Це чутливе питання. Повістка через смс чи в "Дії"? Ні, повістку в "Дії" ми точно не будемо робити в такому форматі", – сказала Безугла.

Адвокатка Марина Бекало розповіла, що виклик військовозобов’язаних і призовників до ТЦК та СП в телефонному режимі або через електронну пошту стане можливим лише за умови внесення відповідних змін до правил військового обліку, інформує ТСН.ua.

"Всі ці механізми запроваджуються з метою спрощення процедури мобілізації громадян, адже ТЦК та СП на сьогодні обмежені у своїх можливостях через відсутність даних про військовозобов’язаних осіб", – розповіла адвокатка.

Цифровізація у Міноборони: коротко

Міноборони планує запровадити електронний військовий квиток, запустити єдиний реєстр призовників, а також зацифрувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій (ВЛК). Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров.Він наголосив, що потрібно цифрувати всі процеси, що унеможливить будь-які корупційні ризики.Президент Володимир Зеленський підтримує перезапуск системи обліку й наголосив, що це потрібно, аби налагодити зв’язок між військовими з передової та виконавчою владою.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать