В Україні можуть мобілізувати солдатів-строковиків: що каже закон

В Україні можуть мобілізувати солдатів-строковиків: що каже закон
В Україні можуть мобілізувати солдатів-строковиків: що каже закон
Згідно з документом, терміновики, які відслужили під час війни не менше ніж півроку, можуть мобілізуватися добровільно.

Уряд України схвалив проєкт Указу Президента щодо внесення змін до порядку проведення мобілізації. Указ передбачає можливість добровільної мобілізації терміновиків на період воєнного стану. Проект документа надіслано на розгляд президенту. Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко з посиланням на відповідь Міністра оборони Умєрова на депутатський запит.

"", - написав нардеп у своєму телеграм-каналі.

Олексій Гончаренко, Рустем Умеров, відповідь міноборони, uriqrziuidrrzrz

Закон №3161-IX , згідно з яким строковики за бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих, вже набрав чинності. Указ Президента приведе у відповідність до нового закону Положення від 2008 року про проходження термінової служби у ЗСУ.

Хто із солдатів-строковиків може бути мобілізований

Новий закон не передбачає мобілізації всіх терміновиків без винятку. Крім того, військовослужбовці термінової служби можуть мобілізуватись лише за власним бажанням.

Добровільно мобілізуватися можуть наступні категорії терміновиків:

строк військової служби яких минув під час дії військового стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки;які під час дії військового стану прослужили не менше шести місяців.

Також Закон передбачає запровадження щомісячної додаткової винагороди для строковиків.

Терміни служби та підстави для звільнення мобілізованих терміновиків

Термін служби військових строкової служби, які добровільно мобілізуються, буде таким самим, як для військовослужбовців, мобілізованих під час воєнного стану:

до кінця дії воєнного стану;до наказу про демобілізацію;до звільнення на підставах, зазначених Законом про військовий обов’язок та військову службу для мобілізованих військових.

Під час воєнного стану існує лише чотири причини для звільнення, які поширюються і на терміновиків, що мобілізувалися за власним бажанням:

станом здоров’я на підставі висновку ВЛК про непридатність до військової служби;по досягненні граничного віку несення служби;за обвинувальним вироком суду з покаранням у вигляді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;за сімейними обставинами, передбаченими законом.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать