У спробі обійти санкції окупанти шукають підтримки в Латинській Америці

У спробі обійти санкції окупанти шукають підтримки в Латинській Америці
У спробі обійти санкції окупанти шукають підтримки в Латинській Америці
Після початку повномасштабної війни в Україні Росія зіткнулася із засудженням Заходу та сотнями санкцій. У спробі знайти нових союзників Кремль організував у Москві Першу міжнародну парламентську конференцію "Росія - Латинська Америка", яка проходила з 29 вересня по 2 жовтня.

Держдума повідомила, що у конференції брали участь понад двісті осіб, у тому числі парламентарі з країн Латинської Америки та Карибського басейну, експерти, громадські діячі та дипломати. Вони обговорили, які «заходи та інструменти можуть використовувати законодавці для побудови справедливого світопорядку».

"Ми впевнені в тому, що сьогодні будується новий світопорядок, і Росія є одним із стовпів цього порядку - основних стовпів, які сприяють багатостороннім підходам, створенню взаємовигідних відносин", - сказав на конференції спецпредставник президента Нікарагуа з питань розвитку відносин з Росією Лауреано Ортега Мурільйо.

Вітаючи гостей на церемонії відкриття, російський президент Володимир Путін наголосив , що «у поглядах на міжнародні питання у Росії та держав Латинської Америки традиційно дуже багато спільного».

Путін висловив сподівання, що встановлення прямого контакту на законодавчому рівні надасть хороші можливості для розвитку та розширення співробітництва у нових сферах спільної діяльності. За його словами, Росія сподівається, що країни Латинської Америки динамічно розвиватимуться, «зміцнюючи позиції у світовій економіці та політиці».

"З цією метою готові вибудовувати взаємодію як на двосторонній основі, так і тісно працювати з інтеграційними об’єднаннями регіону Латинської Америки: із Спільнотою латиноамериканських і карибських держав, з Боліваріанським альянсом для народів Америки, з Південноамериканським спільним ринком", - додав російський президент.

Путін пообіцяв, що Росія сприятиме тому, щоб ці країни «в практичному плані налагоджували зв’язки з Євразійським економічним союзом, звіряли підходи щодо актуальних питань торговельної політики, тарифного регулювання, стимулювання інвестицій, трансферу технологій».

Голова Держдуми В’ячеслав Володін зазначив, що така співпраця допоможе Росії протистояти більш ніж 17 500 санкціям, які запровадили проти країни за останні 10 років.

У ході конференції російські та латиноамериканські законодавці обговорили «розширення економічної кооперації та фінансової взаємодії, у тому числі в умовах санкційних обмежень».

Як повідомляє Європейська рада, санкції, які ЄС, країни «Великої сімки» (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія та США) та Австралія ввели проти Росії, щоб скоротити її можливості фінансувати війну, призвели до того, що економіка країни "стиснулася".

ЄС, "Велика сімка" та Австралія заморозили активи російського Центробанку на суму понад 300 мільярдів євро, а також наклали на країну різні санкції, зокрема фінансові, торгові, транспортні, міграційні.

У Світовому банку вважають , що оцінити вплив санкцій на Росію та зробити прогнози на майбутнє складно «через значні економічні зміни у зв’язку з війною в Україні та рішенням Росії обмежити публікацію економічних даних, зокрема щодо зовнішньої торгівлі, фінансового та валютного секторів».

occrp.org

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі