Полтавська поліція взялася за блогерів із фінансової піраміди S-Group
Організатори «піраміди» паралельно проводили конференції в Україні, тимчасово окупованому Криму та Росії, пише dev.ua .
Правоохоронці провели обшуки у Instagram-блогерів Іллі Крамера (1 млн підписників) та Марини Манюненко (Ricci, 138 000 підписників), які активно рекламували на своїх сторінках фінансову піраміду S-Group. Їм інкримінують шахрайство (ст. 190 КК).
«Приблизно через 10 днів після публікації статті один із вкладників S-Group повідомив редакцію про те, що не може вивести свої гроші з фонду. Спочатку блогер Ілля Крамер пояснював, що ведуться технічні роботи на сайті, тому є певні проблеми, але скоро все налагодиться», — пише інтернет-видання «Полтавщина», яке повідомило про обшуки.
Трохи згодом блогери-лідери фонду повідомили про «масштабний аудит S-Group». Жоден із блогерів не міг сказати, скільки триватиме перевірка і що саме перевіряють аудитори.
Восени 2022 року у соцмережах почала з’являтися реклама фінансового проекту S-Group. Там обіцяли клієнтам заробляти 15% місячного прибутку за допомогою 100% автоматизованого торгового робота зі штучним інтелектом. S-Group навіть проводила конференції та виходила на ринок Вірменії. Подібні офлайн-івенти проходили у Луцьку, Ужгороді, Рівному, Хмельницькому. Паралельно те саме відбувалося у Москві, Санкт-Петербурзі та інших російських містах. А також на території тимчасово окупованого Криму.
Офіційно компанія має 8 офісів, працює у 140 країнах світу і налічує 90 000+ зареєстрованих користувачів. Офіційна адреса реєстрації компанії Sincere Systems - у Великобританії: 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ. Там немає офісу, і, як повідомляє rating-market, там просто знаходиться контора, яка продає реєстрацію на свою адресу за 39 фунтів.
S-Group позиціонує себе як «Британський інвестиційний фонд» і пише на своєму сайті про «багаторісну перспективу» та «щасливе майбутнє». Проте проект з’явився буквально 2021 року як ребрендинг попередньої фінансової піраміди Sincere Systems. Минулого року Нацкомісія з цінних паперів у рамках моніторингу скам-проектів додала компанію Sincere System до списку сумнівних фінансових проектів, оскільки отримала звернення від правоохоронних органів та юридичних осіб щодо діяльності цієї інвестиційної компанії. Фактично визнавши, що проект має ознаки фінансової піраміди.
Початківцям пропонують вкласти свою валюту (від $100), а штучний інтелект все підрахує за них, а S-Group візьме за це відсотки. Загалом компанія «малює» яскраву картинку про пасивні доходи, коли ваше завдання зводиться лише до того, щоб дати їм гроші та шукати нових людей, які вклали б у цей проект ще коштів.
За певний період часу (від 3 місяців, а у кращому випадку від року) вам пропонують нібито заробити та вивести більше грошей, ніж ви вклали, щоб знову вкласти їх у систему та отримати ще більше прибутку. Це типова схема фінансової піраміди, яка існує певний час, поки проект не закривається, а гроші опиняються в руках тих, хто перебуває на вершині піраміди, тобто її організаторів. Всі інші змушені ходити судами і намагатися повернути свої кошти.
IT-підприємця Вадима Машурова вважають одним із співзасновників компанії S-Group. Його називають «гуру української ІТ-сфери», який у 18 років став мільйонером. Але з початком війни Машуров зник із України. Є інформація, що зараз він нібито перебуває у розшуку в Україні, тому й не повертається.
S-Group також пов’язана з іншим ІТ-підприємцем, бізнес-партнером Машурова - Романом Феліком (родом з Тернополя). Шість років тому його звинуватили у співучасті у створенні фінансової піраміди «Хелікс».
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать