У Чернігові УПЦ МП незаконно користується Єлецьким монастирем: рішення суду
Про це повідомив офіційний портал Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП). Зазначається, що суд погодився з позицією МКІП та заповідника "Чернігів Стародавній".
У МКІП наголосили, що УПЦ МП з 15 вересня 2021 року до тепер "незаконно, без будь-якої правової підстави користується державним майном" – Єлецького монастиря, який є пам’яткою архітектури національного значення.
Українська православна церква московського патріархату позивалася до Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів Стародавній" із вимогою визнати договір від 2016 року про безоплатне користування комплексом споруд Єлецького монастиря поновленим. Однак суд їй у цьому відмовив.
Зазначимо, що до складу Єлецького монастиря входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами.
Що відомо про Єлецький монастир
Успенський Єлецький монастир в Чернігові є одним з найстаріших в Україні. Його заснував князь Святослав Ярославич в середині XI століття як чоловічий монастир. За переказами, князь Святослав прийняв таке рішення після того, як на одній із ялин у цій місцевості з’явилась ікона Божої Матері. Датою цієї події називають 3 лютого 1060 року (за старим стилем).
Обитель розташована на підвищеному правому березі річки Десна між Чернігівським дитинцем і Троїцько-Іллінським монастирем.
Єлецький монастир був зруйнований у 1239 році під час монгольської навали. За панування Речі Посполитої його передали греко-католикам.
Під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького Єлецький монастир знову перейшов до православних. У XVII столітті його перебудували в стилі козацького бароко.
У 1921 році радянська влада закрила монастир, і упродовж 20 років там розташовувалася філармонія. Чернече життя відродилося лише на початку 1990-х років після проголошення Незалежності.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Распечатать