Хто такий Саймон Шустер – автор скандальної статті у Time про Зеленського

Хто такий Саймон Шустер – автор скандальної статті у Time про Зеленського
Хто такий Саймон Шустер – автор скандальної статті у Time про Зеленського
Нещодавня стаття журналіста Саймона Шустера про президента Володимира Зеленського та "втому миру від війни" викликала великий резонанс в Україні. Публікацію називають маніпулятивною, а думки автора – суб’єктивним поглядом. Репортер довгий час працював у РФ і раніше був відомий своїми неоднозначними матеріалами.

Докладніше про Саймона Шустера та його роботи – у матеріалі "РБК-Україна" нижче.

Під час підготовки використовувалися такі джерела: публікації Time, публікація порталу "Детектор Медіа", заява радника голови ВП Михайла Подоляка, заява секретаря РНБО Олексія Данілова, сторінка Саймона Шустера у соцмережі Х.

Про що написав Шустер

30 жовтня у журналі Time вийшла стаття, в якій кореспондент Саймон Шустер аналізує хід війни в Україні, міжнародну підтримку, а також проблеми усередині нашої країни, а саме ситуацію з корупцією, мобілізацією тощо. Автор матеріалу спирається на заяви президента Володимира Зеленського та анонімні джерела.

У публікації йдеться про те, що український лідер нібито "відчуває себе зрадженим своїми західними союзниками", що вони "не залишили йому засобів для перемоги у війні, лише засоби для того, щоб пережити її".

Також Time наводить коментарі неназваних представників з оточення президента про проблеми з контрнаступом. Ніби частина командирів фронтових підрозділів відмовляється від виконання наказів наступати, навіть якщо вони були віддані з Офісу президента. При цьому в матеріалі наголошується, що темпи мобілізації майже припинилися після звільнення Зеленських військкомів.

Крім того, у статті йдеться про те, що під час візиту Зеленського до Вашингтона американська сторона висунула умови для подальшої допомоги Україні, серед яких антикорупційні реформи. Після цього контроль за роботою українських чиновників посилився. Але неназваний радник президента розповів Time, що красти продовжують.

Реакція України

Радник керівника ОП Михайло Подоляк назвав статтю Шустера "суб’єктивним поглядом журналіста" і висловив сумнів у достовірності інформації від анонімних джерел, що використовуються в матеріалі.

Представник Офісу президента також не погодився з тим, що Зеленський на тлі ситуації із постачанням оборонної допомоги Україні нібито "відчуває себе зрадженим союзниками". Михайло Подоляк наголосив, що "президент жорстко реагує... на те, що ми вже 600 днів воюємо".

На його думку, акценти у матеріалі Саймона Шустера були неправильно розставлені.

Секретар РНБО Олексій Данілов висловився з приводу ситуації з нібито зупинкою мобілізації та нестачею людей в армії, про що йшлося у статті. Він заявив, що поки що цих проблем немає.

"Що стосується призову. У нас не зменшується кількість людей, які перебувають у секторі безпеки та оборони. Чи будуть проблеми? Це питання, яке може виникати з часом. Наскільки вони будуть великими, як вони можуть впливати на ті чи інші речі, будемо дивитися тоді", – наголосив Данілов.

Уродженець Москви. Що відомо про Саймона Шустера

Саймон Шустер народився у Москві у 1989 році. Після того, як сім’я емігрувала до США, жив у Сан-Франциско, навчався у Стенфорді.

З 2006 року Шустер працював у Росії. Писав для видань The Moscow Times, Associated Press, Reuters. Висвітлював ситуацію у російській політиці.

У 2013 році почав співпрацювати з Time. Після початку війни на сході України присвятив свою роботу висвітленню цих подій. Написав статтю "У Росії – злочин без покарання" про збитий малайзійський Boeing 777 біля Донецька, після виходу якої йому заборонили в’їзд на територію РФ.

Із початком повномасштабної агресії РФ Саймон Шустер багато часу проводив в Україні. У квітні 2022 року протягом двох тижнів перебував і в Офісі президента, де спілкувався з Зеленським та його оточенням. Після цього журналіст написав статтю про українського президента для травневого випуску Time, а фото Зеленського з’явилося на обкладинці.

До речі, вперше Володимир Зеленський потрапив на обкладинку видання у 2019 році. Тоді статтю "Людина на роздоріжжі. Український президент Володимир Зеленський про те, як бути між Путіним і Трампом" теж написав Саймон Шустер.

На 2023 рік Саймон Шустер анонсував вихід своєї книги про Зеленського під назвою "Коли світ спостерігає: Володимир Зеленський та війна в Україні".

Варто зазначити, що Саймон Шустер має державну нагороду від Президента України. У 2022 році Володимир Зеленський нагородив американського журналіста орденом "За заслуги" (III ступеня).

Інші статті журналіста

Саймон Шустер не вперше випускає скандальні статті про Україну. Автор писав про Майдан як про насильство і запитував, чи можуть Захід чи Росія це зупинити. Шустер стверджував, що Майдан захопили "праві радикали".

У лютому 2014 року вийшла стаття, в якій журналіст стверджував, що Україна наближається до громадянської війни. Він висвітлював події у Криму.

У березні 2014 року було опубліковано матеріал Шустера під назвою "Багато українців бажають, щоб Росія вторглася".

А у 2018 році ще в одному матеріалі для Time Шустер звинувачував "Азов" у нацизмі.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать