Чому служитимуть у ЗСУ не всі: "Мобілізують кожного п’ятого"

Чому служитимуть у ЗСУ не всі: "Мобілізують кожного п’ятого"
Чому служитимуть у ЗСУ не всі: "Мобілізують кожного п’ятого"
"Служити чи воювати будуть усі – це аксіома", – вважає секретар РНБО Олексій Данілов. Військові експерти не погоджуються. За словами екскомандира роти у батальйоні "Айдар" Євгена Дикого, на службу призовуть ще від 500 тисяч до мільйона людей. А отже, мобілізація торкнеться кожного п’ятого чи десятого українця.

Секретар РНБО Олексій Данілов упевнений, що рано чи пізно служити доведеться всім, оскільки поряд з Україною завжди буде "шалений сусід", від якого треба захищатися.

"Це аксіома, і не треба цьому дивуватися. Ми знаходимося в досить складному світі, коли маємо захищати свою країну, маючи божевільного сусіда. Навіть коли відбудеться фрагментація Росії, ми повинні бути готові. А фрагментація Росії відбудеться обов’язково за нашого життя", – сказав Данилов в інтерв’ю Liga.net.

Військові часто зазначають, що служба торкнеться багатьох, наполягаючи на тому, що українці мають більш охоче вступати до лав ЗСУ. Однак за словами Євгена Дикого, ветерана АТО, колишнього командира роти в батальйоні "Айдар" (2014), слова "служитимуть чи воюватимуть усі" — не зовсім справедливі, якщо подивитися на цифри.

"У нас в країні приблизно 32 млн осіб якщо відняти тих, хто виїхав. З них, припустимо, 15 млн – чоловіки і мінімум кожен третій – призовного віку, з нормальним здоров’ям. Тобто, мінімум 5 млн, якщо дуже приблизно оцінити. З них потрібно призвати приблизно одну п’яту частину людей. Це або кожен десятий, або кожен п’ятий.

Експерт додає, що для ефективної боротьби з ворогом та захисту своїх територій Україні потрібно мобілізувати ще від 500 тисяч до одного мільйона людей. Проте це не означає, що всіх військовозобов’язаних відправлять на фронт. На одного бійця на передовій, за словами Дикого, припадає кілька військовослужбовців у тилу. Тому люди, яких мобілізують, виконують різні завдання на різних ділянках фронту та тилу.

"У нас уже служить мільйон людей: 800 тисяч у ЗСУ, 200 тисяч – Нацгвардія, інші структури. Служать, а не воюють, бо ми говоримо і про частини на фронті, на кордоні, в тилу. Це не означає, що мільйон людей на передку. За нормами американської армії, на одного бійця, який виконує місію, припадає 11 військовослужбовців у тилу, ми не можемо дозволити собі таке співвідношення, але одного бійця на "нулі" повинні забезпечувати хоча б кілька військовослужбовців – так працює велика армійська машина. І ще питання, чи ми здатні технічно стільки одночасно призвати, бо це непростий процес", — каже військовий.

Полковник запасу Олег Жданов додає, що словами "воювати чи служитимуть усі" представники влади трактують норму закону, маючи на увазі, що у воєнний час військовозобов’язані українці підлягають мобілізації. Експерт зазначає, що їхня кількість залежить від потреб та можливостей держави. Крім того, не слід забувати, що є категорії військовозобов’язаних, які мають право на бронь від мобілізації, не можуть проходити службу за станом здоров’я або не підлягають призову.

"Думаю, секретар РНБО Олексій Данилов дав зрозуміти, що немає сенсу ухилятися від мобілізації, чи повинні служити всі. Але чи мобілізують усіх, це питання потреб ЗСУ. Мобілізація залежить від можливостей держави. Сьогодні в Силах оборони України служить близько мільйона людей. Ще в минулому році говорили, що можна мобілізувати ще мільйон. Питання — у що їх одягнути і чим озброїти. Якщо Захід почне давати зброю в тому обсязі, якого ми потребуємо, ми розгорнемо армію і сформуємо додаткові бригади, а це потягне за собою додаткову мобілізацію", — каже Жданов.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать