Залізниця на чверть підняла доларову ціну вагонних кондиціонерів від харків’ян

Залізниця на чверть підняла доларову ціну вагонних кондиціонерів від харків’ян
Залізниця на чверть підняла доларову ціну вагонних кондиціонерів від харків’ян
Філія «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця» 25 жовтня за результатами тендеру замовила Міжнародному консорціуму «Енергозберігання» дахові кондиціонери для пасажирських вагонів на 14,82 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч виробник поставить вісім дахових систем кондиціювання повітря КВ-1-28 за ТУ У 28.2-23753877-073:2017 зі змінами №1-3 по 1,85 млн грн, або $50 659. Їх виготовлять цього року. Поставку оплачуватимуть так: 90% – на 45 робочий день із дати реєстрації податкової накладної, 10% – на 45 робочий день після пусконалагодження і введення в експлуатацію.

Система продуктивністю 4 тис куб. м/год для одного вагона включає: компресор, вентилятор обдуву конденсатора, припливний вентилятор, перетворювач напруги живлення обладнання кондиціонеру, заслінка зовнішнього повітря, електричний повітронагрівач, теплообмінні апарати, повітряний фільтр, прилади автоматики, амортизатори для кріплення до вагону.

У листопаді 2022 року філія «Центр забезпечення виробництва» замовляла консорціуму такі кондиціонери по 1,53 млн грн, або $41 938. Отже, за рік ціна у доларі зросла на 21%.

Судячи з торішньої тендерної документації «ЦЗВ», система КВ-1-28 є еквівалентом системи АВК-25. Останні до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а саме в грудні 2021 року «ЦЗВ» замовляв у їхнього виробника АТ «Завод Екватор» по 1,02 млн грн, або $37 522. Це на третину дешевше в доларах за нинішню ціну еквівалента іншого виробника.

Нині «Завод Екватор» скаржився замовнику на занадто короткий строк поставки. Мовляв, система виготовляється протягом 120-140 днів, та тільки на постачання комплектуючих, які виробляються на підприємствах в країнах Євросоюзу, треба не менше 14-16 тижнів. Тому завод просив подовжити строк поставки на перший квартал 2024 року. Однак замовник відмовився, оскільки під час аналізу ринку отримав відповіді від потенційних виробників з можливістю постачання в термін. Крім того, закупівля передбачена планами 2023 року.

Консорціум отримав підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Директором харківського МК «Енергозберігання» є Любов Волокіта. Його учасниками є харківські ТОВ «МКЕ» Любові Волокіти та МПП «Нова техніка» Віктора Барського. Фірма «Нова техніка» є співзасновником ТОВ «Науково-виробнича фірма «Енергозбереження» разом із Василем Щебетуном, Валентиною Дармокрик і ТОВ «Натан» Наталії Федюшиної та Андрія Лашка. Останні двоє – це донька екс-заступника гендиректора «Укрзалізниці» Юрія Федюшина і син екс-заступника гендиректора «Укрзалізниці» Анатолія Лашка відповідно.

Раніше, у 2018-2021 роках консорціум отримав дрібних підрядів КП «Полтаватеплоенерго» і КП «Краматорська тепломережа» стосовно ремонту електрообладнання на суму 76 тис грн.

Миколаївський «Завод «Екватор» належить голові його наглядової ради Сергію Кантору – депутату Миколаївської міськради від партії «Наш край», а директором є Юрій Неделько.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать