В Одесі морські рятувальники замовили естонцям катер за 232 мільйони, викинувши «Нібулон»
Про це повідомляється у системі «Прозорро».
До кінця 2024 року виробник поставить в Ізмаїл швидкісне морське пошуково-рятувальне судно Patrol 26 WP SAR довжиною 26,5 метрів із трьома двигунами Volvo Penta D13-IPS1350. Воно розраховане на екіпаж із 5-6 осіб, має автономність не менше п’яти діб та дальність плавання 700 морських миль для патрулювання в Чорному морі. На судні буде сигнальне, рятувальне, захисне і медичне устаткування. Зокрема водний скутер RescueRunner. Угода передбачає аванс у розмірі 54%. Гарантія на судно складає два роки, а на дизельні двигуни, електричне та електронне обладнання – рік або 6 тис годин роботи головних двигунів.
Нагадаємо, у грудні 2021 року служба вже замовляла цьому виробнику таке судно дешевше на півмільйона євро – за 5,31 млн євро, або 164,13 млн грн без ПДВ. У березні 2023 року вони додатковою угодою через форс-мажор покращили характеристики судна, а в серпні 2023 року перерахували його ціну по новому курсу в 212,26 млн грн. Тоді ж його й поставили.
У відкритих джерелах немає цін саме таких суден Patrol 26 WP SAR. У 2019 році німецька митниця замовила цьому виробнику три менші судна Patrol 24 WP довжиною 24 м в іншій комплектації за 11 млн євро, тобто по 3,67 млн євро. Наразі це відповідає 136,37 млн грн.
Нині єдиним конкурентом було миколаївське ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» Андрія Вадатурського, яке вказало в довідці про досвід виготовлення буксиру та навалювально-перевантажувального судна для ТОВ СП «Нібулон». Воно пропонувало дещо нижчу ціну 230,05 млн грн, однак його відхилили через невідповідність технічним вимогам – українська компанія пропонувала катер меншого розміру.
Наприклад, вимагались довжина 25-28 м та осадка 1,0-1,2 м, а «Нібулон» запропонував судно довжиною 24,68 м та осадку 1,21 м. Або вимагались екіпаж 5-6 чоловік, автономність 5 діб та дальність 700 миль, а запропоновано було екіпаж 3 чоловіки, автономність 3 доби та дальність 50 миль.
«Нібулон» звернувся до Держаудитслужби, вимагаючи перевірити і скасувати цей тендер, а також змусити замовника змінити технічні вимоги для формування конкурентної процедури. Заявник пише, що «Baltic Workboats» не наклала на пропозицію електронний підпис і не подала лист-роз’яснення про це. Він вважає, що тендерна документація була виготовлена під неї, бо під межі показників проходить лише товар певного виробника. Мовляв, інші виробники виготовляють аналогічну продукцію, але по певних технічних показниках існує несуттєве відхилення. На думку «ССЗ «Нібулон», технічні вимоги є перекладом на українську мову з англомовного технічного опису існуючого об’єкту.
Фірма-виробник «Baltic Workboats» належить Маргусу Ванаселья та Мартену Вайкмаа.
КП «Морська пошуково-рятувальна служба», директором якої є Віктор Сударев, нині підпорядковується Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать