Україні потрібні не експерименти, а підвищення податків, - Гетманцев
Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Фокус”. Гетманцев також наголосив, що Польща свого часу відмовилася від експериментів.
“Потрібні не експерименти якісь — скасування податків чи введення якихось офшорних зон в Україні, ну ці всі байки, які розповідають на теренах інтернету самопроголошені професори, а конкретна модель країни, яка, маючи з нами однакові макроекономічні показники у 1991 році, за 30 років стала топ, увійшла у тридцятку найбагатших країн світу, залишивши нас водночас на 30 років позаду. Тобто нам, аби наздогнати Польщу, необхідно 25-30 років, і це якщо вона буде на місці стояти”, – підкреслив він.
За його словами, Польщі вдалося без експериментів виконати всі умови та вступу до Євросоюзу. Водночас уряд країни зміг забезпечити відповідні надходження і збалансувати бюджет. Також вдалося провести успішні антикорупційні заходи.
“Не скасувала податки (Польща – ред.), а спростила роботу для бізнесу, це абсолютно різні речі. Тож, шлях Польщі до ЄС і в ЄС для нас є певним дороговказом. Я не наполягаю на польській моделі оподаткування малого бізнесу, ні, вона може бути іншою, нехай Мінфін пропонує, будемо розглядати, дискутувати. І будемо чути малий бізнес, і він, можливо, буде чути нас. Але точно це повинна бути європейська модель податків для малого бізнесу”, – наголосив Гетманцев.
Він переконаний, що в ЄС не чекають країну, де існує системна схема ухилення від податків. За його словами, податок для підтримки малого бізнесу перетворився в інструмент для інших цілей.
“Фактично, єдиний податок за рахунок подрібнення, за рахунок зарплатних ФОПів, за рахунок інших методів ухилення від оподаткування зі своєї основної мети, коли він вводився наприкінці 1990-х, — підтримка малого бізнесу, давно перетворився в інструмент для середнього та великого бізнесу з оптимізації оподаткування”, – резюмував він.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать