Радбез ООН не хоче навіть обговорювати позбавлення РФ повноважень — Кислиця

Радбез ООН не хоче навіть обговорювати позбавлення РФ повноважень — Кислиця
Радбез ООН не хоче навіть обговорювати позбавлення РФ повноважень — Кислиця
Постійні члени Ради Безпеки ООН не готові не лише до практичних кроків щодо позбавлення Російської Федерації всіх повноважень, а й до початку політичної дискусії на цю тему.

Про це в інтерв’ю "Голосу Америки" повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

За його словами, 2023 рік став одним з найскладніших періодів для ООН з моменту її заснування.

"Не так давно я був на зустрічі франкомовних послів з генеральним секретарем ООН. І він сказав, що система, яка була створена у 1945 році, не функціонує в теперішніх умовах, і йдеться про необхідність її реформування. Але, за словами генсека, потрібно зберегти принципи, які закладалися при створенні ООН", — процитував Кислиця Гутерреша.

За словами українського постпреда, йшла робота і над витісненням Російської Федерації з низки ключових органів і структур ООН і Росію "викинули з Міжнародного суду ООН", виключили з виконавчої ради ЮНЕСКО, з Організації з заборони хімічної зброї. Крім того, Росія не змогла виграти вибори до Економічної та соціальної Ради ООН.

Водночас, за словами Кислиці, в контексті протидії агресії РФ проти України Рада Безпеки не змогла змінити ситуацію або "ухвалити будь-яке субстантивне рішення".

"Головна причина – це те, що країни-члени Радбезу, а передусім постійні члени Ради, продовжують стояти на позиції, що РФ є повноцінним та повноправним членом РБ. Вони дозволяють їй використовувати право вето. Вони не готові не тільки до практичних кроків щодо позбавлення Росії всіх повноважень, а навіть не готові розпочати про це політичну дискусію", — сказав він.

Дипломат зазначив, що навіть у такій складній ситуації, як конфлікт у Газі, Рада Безпеки спромоглася ухвалити рішення по відкриттю нових гуманітарних переходів, а війна в Україні залишається чи не єдиним, де жодних рішень немає.

"ООН у глибокій кризі не лише через те, що Рада Безпеки безпорадна, коли мова йде про заходи щодо зупинення війни в Україні та приборкання агресора. ООН перебуває в глибокій кризі ще й тому, що одна з її головних функції – підтримання миру – вже не працює в тому вигляді, як вона працювала ще десять років тому", — сказав Кислиця.

За словами постпреда, потрібно шукати нові форми та підходи до того, яким чином ООН у майбутньому буде підтримувати мир.

"Це мало б стати предметом обговорення на Саміті майбутнього у вересні 24-го року. Він мав би стати карколомним саме для потреб визначення, яким чином світ буде реагувати на головні виклики. На превеликий жаль, я не можу сказати, що є підстави вважати, що саміт буде успішним. Є загроза, що він стане черговим типовим дійством, підсумком якого стане ніяка декларація, що не призведе до субстантивних змін в діяльності цієї організації", — сказав він.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать