У ГУР розповіли, які полонені більше цікавлять Росію для обміну

У ГУР розповіли, які полонені більше цікавлять Росію для обміну
У ГУР розповіли, які полонені більше цікавлять Росію для обміну
Юсов підкреслив, що в цілому, ставлення до життя і цінності життя військового, в Росії і в Україні, абсолютно різні.

Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов, прокоментував питання по перспективі, коли можуть бути наступні обміни полоненими та кого запрошують росіяни на обмін.

В ефірі загальнонаціонального телемарафону він зазначив, що Україна бореться та ні на день не зупиняє роботу над продовженням обмінів і поверненням з російського полону всіх українських громадян, використовуючи для цього всі інструменти.

"Є різні форми і методи повернення наших полонених додому, але обмін - це основний і найбільш масовий. З початку повномасштабного вторгнення вже 2828 українців в наслідок обмінів повернулися додому. Робота триває, є ще дуже багато сімей, які обов’язково дочекаються своїх рідних з російської неволі", - акцентував Юсов.

Представник ГУР Міноборони додав, що РФ водночас часто нехтує міжнародним правом, маніпулює і використовує в своїх інтересах, в тому числі, Женевські Конвенції.

"Сорок вісім полонених, які повернулися, це не означає, що вони не відомо де знаходились і росіяни просто випадково їх знайшли. Це не так. Вони довший час перебували в полоні, просто інформацію про них не повідомляли в Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Це один з елементів, прикладів дій з боку держави-агресора, яких можна наводити багато", - сказав Юсов.

Він нагадав, що вчора був найбільший обмін 230 українців.

"Завдяки, зокрема і міжнародному посередництву. Мова йде про Об’єднані Арабські Емірати. І ці інструменти також будуть в подальшому використовуватися. Ми чекаємо, що довгих пауз, які були, бути не повинно. І звичайно, над цим робота ведеться", - підкреслив Юсов.

На уточнююче питання, кого цього разу запросили росіяни на обмін, він відповів: "Ми не будемо зараз називати конкретні прізвища". 

"Звичайно, є категорії, які більше цікавлять країну-агресора в плані повернення і обміну – це офіцери, чиїсь родичі, тощо. Є категорії, які менше цікавлять – це з їхнього боку рядовий склад чи, скажімо, військовослужбовці мобілізовані з тимчасово окупованих українських територій, насамперед ОРДЛО, про це мова йде", - пояснив Юсов. 

Він зауважив, що в цілому, ставлення до життя і цінності життя військового, в Росії і в Україні, абсолютно різні.

"І в суспільстві, і в державі, і у владі. Питань у нас складних дуже багато і Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими регулярно працює і спілкується з родичами полонених. Ми дуже вдячні родичам наших полонених захисників, які ставляться з розумінням і терпінням до цих складних ситуацій. Але наша держава говорить з цією важливою категорією громадян, яка віддала найдорожче, що мали в житті. На відміну від держави-агресора, де людська доля чи військових, чи їхніх родичів, мало обходить Кремль. Тим не менше і там процес збурення серед суспільства набирає обертів, тож побачимо як буде далі", - резюмував Юсов.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать