ГУР: У Росії лишилося 900 стратегічних ракет, але все одно зберігається загроза
У Росії зменшуються запаси стратегічних ракет: на 24 лютого 2022 року було 2300 одиниць, а зараз 900. Водночас вони залишаються серйозною загрозою та випробуванням для українських захисників неба. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов у коментарі для великого тексту на LIGA.net.
ГУР перевіряє інформацію США, що Росія вже застосувала балістичні ракети від Північної Кореї, проте окупанти дійсно хотіли закуповувати ракети іноземного виробництва – були такі запити та велись перемовини, заявив Юсов.
Про результати таких перемовин у військовій розвідці пообіцяли повідомити окремо.
Представник ГУР зазначив, що російські запаси стратегічних ракет дійсно зменшуються: якщо на початок повномасштабного вторгнення у РФ було близько 2300 одиниць, то наразі (враховуючи виробництво, яке загарбники намагаються нарощувати) – трохи понад 900 таких ракет.
Він уточнив, що це сукупні дані, котрі враховують і ракети "Калібр", і Х-101, і крилаті ракети Х-555, Х-55 та інші.
За даними ГУР, у Росії також залишаються значні запаси зенітних ракет до С-300 – понад 10 000, а також запас ракет до С-400.
"В цілому запаси значно менші, ніж на початку великого вторгнення, але ще є. Це – серйозна загроза і випробовування для українських систем і сил протиповітряної, протиракетної оборони", – повідомив представник ГУР.
Юсов додав, що Росії потрібні значні запаси ракетних озброєнь не лише для їх використання проти України, але й для збереження власного іміджу "військової наддержави".
"Росія має демонструвати потенційну спроможність вести ефективні дії на інших напрямках. Але цифри, які ми озвучуємо, відомі не лише нам, а й нашим партнерам та майбутнім союзникам (чи, навпаки, потенційним противникам) РФ. Якщо у них "Калібрів" залишилось близько 200, то ця інформація відома багатьом у світі", - уточнив він.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Распечатать