Двох суддів з Київщини позбавили мантій
Про звільнення Дмитра Усатова стало відомо із рішення № 9/0/15-24 Вищої Ради Правосуддя (ВРП) від 9 січня 2024 року.
“Вирішила звільнити Усатова Дмитра Дмитровича з посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України”, – йдеться у рішенні.
Згідно із п. 3 ч. 6 статті 126 Конституції України, підставою для звільнення Усатова стало вчинення істотного дисциплінарного проступку.
“Суддя допустив грубе нехтуванням обов’язками, у тому числі щодо дотримання правил суддівської етики, підтримання високих стандартів поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду”, – зауважили в повідомленні ВРП.
Зокрема, подання про звільнення Усатова ВРП одержала ще у листопаді 2023 року і мали розглянути 19 грудня. Проте розгляд цього питання відтягувався, зокрема, і через клопотання представника судді про перенесення засідань. в тому числі і через хворобу Усатова.
Та загалом питання звільнення судді з посади піднімалося ще два роки тому, Так, Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 21 липня 2021 року, відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Усатова на підставі дисциплінарної скарги датованої ще 2020 роком
Перша Дисциплінарна палата ухвалила рішення № 1623/1дп/15-21 про притягнення Усатова до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення – звільнення з посади. Після чого, згідно законодавства, питання його звільнення і розглянула ВРП.
Цікаво, що у рішенні № 1623/1дп/15-21 основною причиною для його звільнення назвали допущення суддею “поведінки, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, а саме – керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило дорожньо-транспортну пригоду”.
Так, ця подія трапилася ще взимку 2018 року. Тоді поблизу Києва суддя Усатов, керуючи автомобілем Ford Mustang по трасі "Київ-Чоп", зіткнувся з Renault Duster, що рухався в напрямку села Білогородка, водій якого в результаті одержав значні тілесні ушкодження. За інформацією поліції, у судді тоді виявили 1,52 проміле алкоголю в крові. Тоді Рада суддів України заявила, що подібні дії судді підривають довіру до правосуддя.
Як роз’яснюється у рішенні, було відкрито кримінальну справу щодо скоєного ДТП суддею, яку з рештою, всіляко затягували і закрили за строками давності. Проте це не стало причиною, аби не звільняти суддю за скоєння подібного злочину.
Цікаво, що закрив за відсутністю складу адмінправопорушення її саме суддя Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир, якого ВРП також відсторонила від здійснення правосуддя через смертельне ДТП. Тандир на смерть збив на блокпості в Києві військовослужбовця Нацгвардії.
Дмитро Усатов на посаду судді Києво-Святошинського районного суду Київської області був призначений Указом Президента України ще у жовтні 2005 року, а Постановою ВРУ від жовтня 2010 року, був обраний на посаду судді цього суду безстроково.
Крім того, 9 січня Вища рада правосуддя також тимчасово відсторонила від виконання обов’язків суддю Північного апеляційного господарського суду Володимира Куксова. Північний апеляційний господарський суд переглядає в апеляційному порядку судові рішення місцевих господарських судів, які знаходяться у межах апеляційного округу, що включає також Київську область та Київ.
“Суддя підозрюється у виправдовуванні збройної агресії рф проти України, визнанні правомірною тимчасової окупації частини території України та підбурюванні до колабораційної діяльності, зокрема, щодо добровільного зайнятті посад у незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території”, – заявила ВРП.
Так, ще у 2022 році Куксова притягнули до кримінальної відповідальності за підтримку воєнних злочинів РФ, судовий процес тривав в Івано-Франківському міському суді. Наразі щодо Куксова обраний запобіжний захід у вигляді застави та заборонено покидати межі Київщини.
Зокрема, в Ухвалі суду зауважили, що встановити проросійські настрої судді вдалося завдяки оприлюдненим СБУ записам телефонних дзвінків. У цих розмовах Куксов “визнавав правомірною тимчасову окупацію російською федерацією частини території України”, а також був проти звільнення окупованих територій. Також схвалював він і плани рф утворити на окупованій території Запорізької області “Кримсько-Херсонський” окупаційний округ тощо.
Нагадаємо, 25 травня 2023 року голова Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир, перебуваючи за кермом автомобіля, здійснив наїзд на військовослужбовця Національної гвардії України. У результаті ДТП нацгвардієць загинув на місці.
За даними слідства, під час ДТП суддя перебував у стані алкогольного сп’яніння, але відмовився від проведення огляду на стан сп’яніння. Тандир посилався начебто на “проблеми зі здоров’ям”.
Висновками судових експертиз було підтверджено вміст алкоголю у наданих зразках. Стан сп’яніння підтверджено також висновками інших експертиз. 28 травня Тандира взяли під варту без права застави.
На початку серпня ДБР завершило розслідування у справі судді Тандира. 18 серпня Печерський районний суд Києва продовжив термін дії запобіжного заходу судді, його залишили під вартою без застави до 9 вересня 2023 року.
27 жовтня 2023 року Святошинський районний суд Києва ухвалив залишити під вартою на 48 діб, до 25 грудня, суддю Олексія Тандира, який на смерть збив на блокпості в Києві військовослужбовця Нацгвардії.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Распечатать