За невиконання наказу та дезертирство у російських солдат конфіскуватимуть майно
Таке покарання передбачено у поправках до Кримінального кодексу РФ, які підтримав уряд, розповіло виданню "Записка" джерело, знайоме із змістом законопроекту. З його слів, найближчим часом документ буде внесено на розгляд Держдуми РФ.
Перелік підстав для конфіскації майна буде доповнено злочинами, які у примітці до статті 280.4 Кримінального кодексу РФ. У ньому перераховані види діяльності, спрямованої проти безпеки Російської Федерації.
До списку, крім невиконання наказів та дезертирства, увійдуть: незаконний перетин кордону, розголошення держтаємниці, держзрада та шпигунство.
Також антидержавними вважаються робота з небажаними організаціями та допомога іноземним державам у кримінальному переслідуванні російських чиновників чи військових, конфіденційне співробітництво з іноземною державою чи міжнародною організацією тощо.
Нововведення мають на увазі, що суди при винесенні вироків за цими складами зможуть використовувати конфіскацію як додаткове покарання.
Перераховані вище злочини будуть вписані в пункт "в" статті про конфіскацію майна. Вона передбачає, що гроші, цінності та інше майно, які перелічених злочинів, можуть бути звернені на користь держави. Формулювання дозволяє судам вилучати будь-яке майно на власний розсуд.
При цьому в спеціальній постанові Верховного суду РФ від 2018 року зазначається, що у терористичних та екстремістських справах майно, що вилучається, має бути знаряддям, обладнанням або іншим засобом скоєння злочину. Але суди можуть не спиратися на цю ухвалу при винесенні рішень.
Також депутати посилять покарання у вигляді позбавлення звань. На даний момент суд може забрати військове чи почесне звання або держнагороду за тяжкі чи особливо тяжкі злочини. Новими приводами позбавляти громадян офіційних титулів стануть військові "фейки" (ст. 207.3), публічні заклики до екстремістських дій (ст. 280), заклики до сепаратизму (ст. 280.1), дискредитація армії (ст. 280.3); ст.280.4), заклики запровадити санкції (ст. 284.2), допомогу іноземним державам у кримінальному переслідуванні російських чиновників чи військових (ст. 284.3) та реабілітація нацизму (ст. 354.1).
Раніше спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін закликав ухвалити "закон негідників", який дозволить конфіскувати майно за заклики до екстремізму, реабілітацію нацизму чи дискредитацію збройних сил. Сенатор Андрій Клішас, який очолює комітет із конституційного законодавства, заявляв, що для цього потрібно змінювати Кримінальний кодекс. Ці зміни Держдума може затвердити вже у весняну сесію.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать