Як Work Legalization UE у Польщі легалізує російських терористів: розслідування
Про це пише «Антикор».
Нагадаємо, увагу журналістів привернула реклама фірми, в якій вона хвалилася, що допомогла чоловіку, який приїхав до Варшави з так званої «Донецької народної республіки», а з документів мав лише «паспорт ДНР» та українське свідоцтво про народження, отримати у Польщі статус біженця.
При цьому у Work Legalization UE не лише не приховували того факту, що «біженець» не просто відмовився отримувати український паспорт, а, взяв замість нього «паспорт ДНР», який після початку повномасштабної війни знищив, явно зрозумівши, що йому світить мобілізація на фронти «боротьби з бандерівцями». Заодно «громадянин ДНР» вирішив змінити клімат, поїхавши чомусь не до Києва чи Львова, а до Варшави.
На що, звісно, звернули увагу читачі сторінки фірми Work Legalization UE у соцмережах і нагадали, що «ДНР» є проросійським терористичним утворенням, а співробітники Work Legalization UE, легалізувавши перебування «біженця» з цієї квазіреспубліки у Польщі, фактично порушили закон і допомогли доволі дивному персонажу.
Однак у Work Legalization UE ніяк на це не відреагували, але їхньою діяльністю зацікавилися у Центрі білоруської солідарності і виявили ще кілька досить неприємних як для поляків, так і для тих біженців з країн колишнього СРСР, які вирішили довіритися фірмі Work Legalization UE, фактів. Зокрема, виявилося, що фірма бреше про свої досягнення, стверджуючи, що допомогла «юристам ЦБС легалізуватися у Польщі». Хоча ці юристи мають громадянство Польщі за фактом народження: «Друзья, сегодня мы хотим поделиться с вами удивительной историей! Мы и не предполагали, насколько далеко могут зайти люди, которые предоставляют псевдоюридические услуги беларусам в Польше».
Хоча білоруси з цілком очевидних причин зосередилися на білоруському аспекті діяльності фірми, очевидно, що контора Work Legalization UE викликає (як мінімум) багато запитань. І вони не обмежуються обманом клієнтів, про який натякають у ЦБС – згадайте про історію з «громадянином ДНР», якому допомогли отримати у Польщі легальний статус в обхід України, чиїм громадянином і є цей «біженець» і ким мала займатися саме Україна.
Фірма Work Legalization UE зареєстрована у Варшаві у формі товариства з обмеженою відповідальністю 18 серпня 2021 року. Власниками на даний момент вказані Євген Якімчик (Yauheni Yakimchyk) та Вікторія Куцко (Viktoryia Kutsko). Особою, яка уповноважена представляти фірму, значиться Михайло Куцко (Mikhail Kutsko).
Про перших двох відомо мало, а останній – Михайло Куцко – це колишній білоруський міліціонер, який перейшов на бік опозиції і навіть визнаний у середовищі останньої дисидентом. Він після втечі до Польщі дійсно деякий час допомагав білорусам з легалізацією, а наразі працює у Work Legalization UE.
Щодо інших двох – Євгена Якімчика та Вікторії Куцко – даних мало. Хоча саме вони зазначені власниками фірми. В той же час Якімчик є офіційним обличчям контори, і саме він присутній на всіх фото і відео, в яких рекламується діяльність Work Legalization UE.
З його профілю у соцмережах можна зрозуміти, що він також є вихідцем із Білорусії, і, так само, як і Куцко – колишній мешканець Гродно. Відомо, що вчився у Гродненському коледжі бізнесу та праву та займався підприємницькою діяльністю. Якою саме – невідомо. Однак кваліфікація Куцко в якості міжнародного юриста явно викликає великі сумніви. Коли і як потрапив до Польщі – невідомо, як невідомо, чим саме займався на батьківщині до того, як став співвласником польської будівельної фірми Work Legalization UE.
Так, нинішня юридична контора в момент своєї реєстрації була саме будівельною фірмою. Крім того, Work Legalization UE тоді займалася ремонтом автомобілів, електричних приладів та операціями з нерухомістю. І лише через деякий час фірма змінила профіль і стала надавати юридичні послуги. Наразі Work Legalization UE обіцяє своїм клієнтам допомогу в отриманні громадянства Польщі, карти поляка, посвідки на проживання, міжнародного захисту, податкового номера (PESEL), польського аналога прописки (meldunku), укладання трудового договору, відкриття компанії та отримання польського аналога статусу індивідуального підприємця, а також у виписці всіх видів запрошень, у заміні посвідчення водія і навіть у пошуку житла.
Коли саме Євген Якімчик та Вікторія Куцко вирішили не надривати руки на будівельних роботах і змінили молотки та кельми на папки та ручки – невідомо. Однак, судячи з розцінок, справи у них ідуть досить непогано. Втім, про це трохи пізніше, а зараз спробуємо зрозуміти, хто така Вікторія Куцко, яка володіє 50% статутного капіталу контори. Про неї, як уже зазначалося, на відміну від Євгена Якімчика та Михайла Куцко, невідомо взагалі нічого. Судячи з віку (33 роки) та прізвища, вона явно має якийсь стосунок до Михайла Куцко. Дуже сумнівно, що однакові прізвища – просто співпадіння.
Єдина людина, яка може бути саме цією Вікторією Куцко, це Виктория Куцко , яка наразі живе у Варшаві і має російське походження – вона до переїзду з Росії вчилася у російському економічному університеті імені Плеханова в Москві.
Судячи з того, що сторінка у Фейсбук, яка їй належить, явно забута відразу після створення, то цілком вірогідно, що ця Вікторія Куцко і є та сама Viktoryia Kutsko, яка володіє на паях з Євгеном Якімчиком підозрілою конторою з легалізації бойовиків «ДНР» у Польщі. Якщо це так, то вона встигла вийти заміж за колишнього білоруського міліціонера і опозиціонера Михайла Куцко, а той на неї оформив свою частку у Work Legalization UE, конвертувавши у такий спосіб свій досвід та відоме ім’я у вигідний бізнес.
Щодо бізнесу, то послуги, які надає Work Legalization UE, досить сумнівні. Так, за даними Бєлсат, Якімчик та Куцко запевняють потенційних клієнтів у тому, що можуть вирішити навіть ті проблеми, які апріорі вирішити неможливо. Також на сайті контори періодично з’являються і оперативно зникають коментарі незадоволених клієнтів. Що стосується розцінок, то консультація коштує 246 злотих. Це – мінімум, який доведеться викласти просто за візит до Work Legalization UE, незалежно від того, чи береться ця фірма за вашу проблему, чи ні. Максимальний зафіксований прайс – 12 300 злотих (близько 3 000 доларів).
Однак, попри все співчуття до людей, які просто залишили свої гроші у Work Legalization UE, куди тривожнішим є той факт, що контора налагодила канал міграції до Європи для російських терористів та бойовиків, які після двох років безуспішного «бліцкригу» Путіна тікають з окупованих територій. Чим вони там займалися – власників Work Legalization UE явно не цікавить. Це яскраво доводить приклад «біженця» з «ДНР», про якого йшлося на початку матеріалу. Можливо, все саме так, як пишуть на сайті Work Legalization UE, а, можливо, що і ні. Хто дасть гарантії? Та й навіть сам факт, що людей з непідконтрольних територій легалізують в обхід законного керівництва України, має викликати багато запитань.
Можливостей у СБУ на території Польщі мало. Однак будемо сподіватися на їхніх польських колег, у чиїй компетенції знаходяться всі клієнти доволі дивної контори Work Legalization UE.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі