Голову Васильківського суду визнали винним у недостовірному декларуванні
Про це редакція 368.media дізналася із вироку за ч. 1 ст. 366-2 КК.
У щорічну декларацію за 2020 рік суддя не вніс квартиру вартістю понад 4,5 млн гривень, а також два машиномісця за 500 тис. гривень. Йдеться про трикімнатні апартаменти площею 142 кв.м. у ЖК «Ізумрудний» в Соломʼянському районі Києва, власницею яких була теща Ковбеля.
Сам суддя винним себе не визнав і заявив, що НАБУ його переслідувало і незаконно проводило щодо нього негласні слідчі розшукові дії.
За яких обставин теща купила в Києві квартиру в грудні 2019 року та як нею користувалась, судді, начебто, невідомо. Сам він у 2020 році він проживав у різних місцях, зокрема за місцем реєстрації, у свого батька, перебував у лікарні, або разом із дитиною, яка певний період проживала у тій самій квартирі. Члени його сімʼї у 2020 році під час пандемії COVID, проживали також у Тернополі.
В розʼясненнях НАЗК, які були чинними на момент заповнення декларації за 2020 рік, відомості про майно вказуються, якщо декларант або члени його сімʼї користувалися ним не менше 183 днів протягом звітного року послідовно або сукупно. Суддя Ковбель заперечував, що час його перебування у тещиній квартирі складав 183 дні. Комунальні послуги за це помешкання він сплачував, нібито, під приводом піклування про родину.
85 % від всіх телефонних зʼєднань тещі судді реєструвалися у Тернополі, а в Києві номер власниці квартири фіксувалися лише протягом 27 днів. І більшість цього часу телефон діяв у зоні дії базової телекомунікаційної станції біля Центральної районної поліклініки Соломʼянського району. Тільки 5 днів номер мобільного телефону жінки перебував в зоні дії базової телекомунікаційної станції, неподалік квартири в Києві.
Протягом 2020 року суддя щомісяця сплачував оренду машиномісця в ЖК. Автомобіль судді 248 днів фіксувався біля будинку камерами відеоспостереження увечері або вночі, а потім зранку наступного дня, авто дружини — 178 днів.
Ковбель стверджував, що відслідковування їх із дружиною машин було незаконним втручанням в особисте життя, без дозволу на НСРД.
Але насправді детективи НАБУ скористалися відеозаписами із системи HikCentral Master (Безпечне Місто). Ця система відеоспостереження використовується в інтересах територіальної громади міста Києва з метою створення безпечного середовища. Обʼєктами відеоспостереження в місті є майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; тротуари; набережні; автомобільні стоянки та майданчики для паркування транспортних засобів тощо. Таке відеоспостереження здійснюється із дотриманням права на повагу до особистого життя.
За своїм призначенням ця система є відкритою, за її допомогою фіксуються усі без виключення подій та об’єктів, які перебувають у діапазоні камер і зібрані відомості використовуються за необхідністю у різних сферах діяльності як органів влади, місцевого самоврядування, так і правоохоронних органів.
ВАКС визнав суддю винним у недостостовірному декларуванні і присудив 44 тис. гривень штрафу із забороною на 1 рік обіймати посади, повʼязані зі здійсненням функцій представника влади в органах судової влади.
Водночас із моменту скоєння кримінального проступку минуло два роки і строки давності притягнення до кримінальної відповідальності на час постановлення вироку сплинули. Тому суддю визнали винним, але у звʼязку із закінченням строків давності звільнили від покарання. На сьогодні Ковбель продовжує працювати і ухвалює судові рішення.
У 2022 році Вищий антикорупційний застосував до Ковбеля цивільну конфіскацію і постановив стягнути в дохід держави суму коштів, використаних на придбання цієї квартири.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать