В Міноборони назвали поточне співвідношення боєприпасів в арміях України та Росії
Про це розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в ефірі телемарафону "Єдині новини". Водночас він зазначив, що за місяць-два ця різниця буде суттєво зменшена.
"На сьогодні, на превеликий жаль, є таке співвідношення, воно відповідає дійсності 1 до 7 на користь ворога. Але завдяки ініціативі ЄС, чеській ініціативі та завдяки пакетам допомоги від інших країн-партнерів, я думаю, що за місяць-два дана різниця буде суттєво зменшена. Такого великого співвідношення на користь РФ не буде", – запевнив Гаврилюк.
За його словами, Україна не може і не прагне змагатись з Росією за кількістю озброєння, чи живої сили. Натомість ми шукаємо технологічних та інноваційних рішень, щоб здобути перевагу на полі бою над ворогом. Заступник міністра наголосив, що в сьогоднішній війні виграє той, хто має точніші снаряди і більшої дальності.
Гаврилюк також відзначив, що вітчизняне виробництво боєприпасів та мінометних мін зростає, порівняно з 2022 роком ці темпи збільшились в рази. За його словами Україна сьогодні виробляє практично весь спектр артилерійських боєприпасів.
"У стані розробки знаходиться боєприпас 155 мм, решту боєприпасів ми виробляємо. В якій кількості – то вже інше питання, але зростання нашого виробництва і масштабування йде доволі таки хорошими кроками, і я думаю, що ми до кінця року досягнемо тих планів, які перед нами визначив президент", – сказав він.
Водночас українській армії сьогодні вкрай необхідні ефективні засоби для зміцнення протиповітряного щита країни. І Україна працює над вирішенням цього питання з низкою країн, зазначив замміністра.
"Зокрема, створено в рамках 17-го засідання Рамштайну коаліцію протиповітряної оборони, яку очолює Німеччина. В програмі реалізації коаліції вирішується питання щодо збільшення кількості постачання нам засобів ППО та ракет до них. Але навіть та допомога, яка нам надходить, не є достатньою для прикриття всіх об’єктів на території нашої держави", – зазначив Гаврилюк.
Він додав, що територія України дуже велика і потребує значної кількості засобів ППО. І цей захист має бути багатоешелонованим та замкненим в єдину систему, пояснив генерал.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать