Верховній Раді рекомендують прийняти законопроєкт про початкову військову підготовку в школах

Верховній Раді рекомендують прийняти законопроєкт про початкову військову підготовку в школах
Верховній Раді рекомендують прийняти законопроєкт про початкову військову підготовку в школах
Комітет з питань молоді та спорту рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт під номером 11092. Йдеться про удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки. Згідно з документом, молодь почнуть готувати до захисту України буквально зі шкільної лави.

Про це йдеться в матеріалі "Судово-юридичної газети". Зазначається також, що держава приділятиме більше уваги військово-патріотичному вихованню молоді. 

Так, законотворці пропонують передбачити загальну військову підготовку для українських громадян. Очікується, що це формуватиме в українців "первинні загальновійськові знання і спеціальні компетенції стосовно оборонної свідомості, ознайомлення громадян з місцем і роллю громадянина у зв’язку з усвідомленням свого обов’язку щодо збройного захисту України". 

Початкова загальновійськова підготовка реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти (10-11 класи або 2-3 курс коледжу) та проводиться в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. Буде спеціальний предмет - "Захист України", на якому й проводитимуть підготовку.

Програми з цього курсу вже розробляються. Згідно з законом, він буде обов’язковий також і для дівчат. 

На школярах та студентах коледжів справа не обмежиться. З 2025 року у всіх ВНЗ України запровадять обов’язкову військову підготовку. Вона буде необхідна кожному учню чоловічої статі. Хоча жінки також зможуть відвідувати такі курси, але вже за бажанням.

Встигнути пройти базову військову підготовку потрібно буде всім до 25 років. До цього віку в Україні поки що не мобілізують. Але є нюанс: після проходження підготовки громадянин зараховується до реєстру військовозобов’язаних. А такі особи згідно із законом підлягають мобілізації вже з 18 років. Тобто, пройшовши курс у школі, молодик стає придатним до призову на війну вже на момент повноліття. Однак якщо особа навчатиметься, то вона має право на відстрочку як від проходження військової підготовки (до 24 років), так і від мобілізації.

За відмову вчитися військовій справі без поважних причин передбачено адміністративну відповідальність. Доведеться сплатити штраф у розмірі 850 гривень.

Військова підготовка молоді: як вона проходитиме 

Нагадаємо, нещодавно в Україні прийняли законопроєкт про мобілізацію. В ньому, зокрема, прописана необхідність проходження базової військової підготовки для всіх юнаків до 25 років. Натомість скасовується строкова служба в армії. 

Пройти цю  підготовку повинні будуть усі. Вона триватиме п’ять місяців у мирний час та три місяці у військовий. Ті юнаки, які вчаться у ВНЗ, зможуть пройти підготовку по місцю навчання (зараховується також військова кафедра). Основна ідея обов’язкового військового вишколу - зробити так, аби в майбутньому кожен громадянин потенційно був готовий захищати державу. 

Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті

Читайте більше новин по темі:


Распечатать