У російській нафтогазовій галузі через мобілізацію виник брак 40 тисяч працівників

У російській нафтогазовій галузі через мобілізацію виник брак 40 тисяч працівників
У російській нафтогазовій галузі через мобілізацію виник брак 40 тисяч працівників
Нафтогазова промисловість країни-терористки Росії зіткнулася з нестачею робочої сили через переведення економіки на військові рейки та демографічну кризу, що посилилася у зв’язку з мобілізацією.

Наразі енергетичним компаніям доводиться конкурувати за кадри як з армією, так і з виробниками зброї, пише Bloomberg.

За оцінками Kasatkin Consulting (раніше Deloitte), у 2024 році дефіцит співробітників на нафтогазових підприємствах Росії досяг 40 тис осіб. У першому кварталі кількість відповідних вакансій на рекрутинговому порталі hh.ru зросла на 24% рік до року, причому пошук стосується як висококваліфікованих фахівців, так і звичайних робітників.

"У цій галузі відкрито вакансії для електриків, водіїв, механіків, зварювальників, машиністів, різноробів, менеджерів з продажу, інженерів-конструкторів, продавців", – уточнила керівник відділу регіональних зовнішніх комунікацій сервісу Ганна Осипова.

 За словами керуючого партнера Kasatkin Consulting Дмитра Касаткіна, на ситуацію впливає "конкуренція із зарплатами у збройних силах та військово-промисловому комплексі". Лише одноразова виплата для контрактника, який вирішив вирушити на війну з Україною, може бути еквівалентною річній зарплаті середнього працівника нафтогазових родовищ.

У січні та лютому місячна номінальна зарплата у галузі становила в середньому 125 тис рублів ($1,3 тис). Ця сума вже не зрівняється з тією, що пропонує армія. Ті, хто не хочуть воювати в Україні, можуть вигідно влаштуватися на заводи зброї, які працюють у три зміни через розпорядження президента Володимира Путіна про нарощування темпів виробництва. Наприклад, держкорпорація "Ростех" торік підвищила зарплати в середньому на 17,2%.

Щоб залучити співробітників, деякі компанії нафтогазової галузі запровадили виплати за приведеного друга. Також у пакет "бонусів" входять гарячі обіди, медогляди, корпоративний відпочинок, а при досягненні передпенсійного віку компанії заохочують персонал "працювати якнайдовше", проте всі ці заходи поки що не можуть розв’язати проблему дефіциту кадрів.

Крім того, на ситуації далася взнаки давня демографічна проблема, яку посилило рішення Путіна про мобілізацію. Росія стикається зі скороченням працездатного населення вже майже два десятиліття. Однією з основних причин був обвал народжуваності у 1990-х роках, негативний вплив мала і пандемія коронавірусу. Однак вторгнення в Україну, подальша мобілізація та масова втеча росіян за кордон загострили проблему до краю.

Ще одним наслідком війни став спад припливу робочої сили з-за кордону. Минулого року до Росії приїхали майже 110 тис трудових мігрантів – лише одна четверта від рівня 2021 року. За даними Росстату, наприкінці березня 2024-го країні були потрібні 1,86 млн додаткових працівників.

Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті

Читайте більше новин по темі:


Распечатать