Жодної альтернативи формату "Рамштайн" в НАТО не чекають, - Зеленський
Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський сказав на спільній пресконференції з президенткою Словенії Наташею Пірц Мусар у Києві.
Зокрема, у Зеленського запитали, чого хочуть в НАТО на зміну формату "Рамштайн" і чи прагне цього Україна.
"Ніхто не чекає ніякої альтернативи. Це буде додатковий інструмент. Тобто, "Рамштайн" буде працювати. Це для нас важливо. Більше 50 країн. І там не тільки країни НАТО. Ми не можемо знаходити альтернативу у такому широкому представництві. А інструмент, який сьогодні пропонують країни НАТО і генсек, і про це ми з ним говорили - мені здається, сьогодні про це рано говорити, але, мені здається - це додатковий потужний інструмент", - наголосив Зеленський.
Президент зазначив, що цей додатковий інструмент передбачає один механізм, і зокрема, аби "гроші, які виділяються тими чи іншими державами для підтримки обороноздатності України, доходили в Україну".
Читайте по темі: "Ще один рік нашої боротьби за незалежність", - Зеленський у новорічному зверненні
"Подивимось, який буде результат, але мені здається, це важливо", - повідомив Зеленський.
Зміна формату Рамштайн - що відомо
Як відомо, у квітні, видання Politico, посилаючись на трьох європейських та одного американського чиновника, повідомило, що країни Заходу розглядають можливість передачі контролю над Контактною групою з питань оборони України, яка відома як формат Рамштайн, до НАТО. Це станеться, якщо на майбутніх президентських виборах у США переможе Дональд Трамп.
Як зазначалося, подібна зміна дозволила б державам-членам Альянсу мати більше впливу, якщо Трамп стане президентом та виступатиме проти поставок зброї Україні.
Як повідомляв УНІАН, 14 червня в Організації Північноатлантичного договору узгодили план з посилення підтримки України. Рішення про початок практичного втілення цього плану має відбутися на саміті лідерів НАТО, який відбудеться 9-11 липня у Вашингтоні.
Цей план визначає як НАТО відповідатиме за координацію безпекової допомоги і навчання. Відповідна координація під командуванням НАТО відбуватиметься з американської бази у німецькому місті Вісбаден і з логістичних вузлів, розташованих у східній частині Альянсу.
Ще НАТО буде контролювати підготовку військовослужбовців Збройних сил України у навчальних центрах союзників, підтримуватиме Україну шляхом планування та координації пожертвувань, керуватиме транспортуванням та ремонтом технікою, і надаватиме підтримку на довготерміновий розвиток ЗСУ.