Суд арештував рахунки екссудді-хабарника Ємельянова та українські активи членів його родини
.
Відповідні рішення 17 червня 2024 року постановила служитель Феміди Світлана Гречана.
Ухвали про накладання обтяжень на статки родини Ємельянова були винесені в рамках розслідування кримінального провадження, де досліджуються обставини здійснення екс-заступником голови ВГСУ та пов’язаними з ним особами трьох блоків кримінальних звитяг.
Перший епізод стосується незаконного збагачення (ст.368-5 КК України) Ємельянова та легалізації грошових коштів та майна, одержаних злочинним шляхом (ч.3 ст.209 КК України) "за сприяння у прийнятті неправосудних рішень в інтересах третіх осіб". Мовляв, завдяки втручанню в автоматизовану систему та діяльність суддів Господарського суду міста Києва, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України Артур Станіславович "забезпечував" своїм клієнтам винесення "потрібних рішень", за що отримував хабарі, які в подальшому скеровував для придбання рухомого/нерухомого майна в Україні та за її межами. Відповідні активи в інтерпретації слідства Ємельянов записував на членів своєї сім’ї.
Зокрема, тільки на українських теренах йдеться про 10 земельних ділянок загальною площею 1 га в Деснянському районі Києва, 6 квартир з паркомісцями, низку нежитлових приміщень, базу відпочинку "Пелагіаль", корпоративні права на ТОВ "Світленд", ТОВ "Перша академія розвитку", ТОВ "Арсбонут", ТОВ "Інтерпарес", ТОВ "Касталія 7" та їх "компаній-дочок", ТОВ "Ексекво", понад 11 га землі на території Бердянського району Запорізької області, гідроцикл моделі BRP GTХ LTD iS, корпоративні права ТОВ "Багговутівська 17-21", ТОВ "Дир Дир Дир", а також грошові кошти на рахунках в різних фінансових установах України і низку автомобілів.
Спираючись на матеріали Державної податкової служби України та Державної служби фінансового моніторингу України слідчі вказують, що офіційні доходи Ємельянова передусім до звільнення з посади судді (3,2 млн. грн. за період з 1998 до 2020 року включно) та початку підприємницької діяльності "абсолютно" не відповідають вартості вітчизняних та закордонних активів, які за цей період набував Артур Станіславович та члени його родини. Себто "інформація, відображена у податкових деклараціях про доходи зазначених осіб є фактично недостовірною".
Другий епізод справи пов’язаний із нібито дотичністю Артура та Світлани Ємельянових, а також екс-голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова (який вважається "довіреною особою" колишнього подружжя) до надання "допомоги державі-агресору, шляхом передачі матеріальних ресурсів чи інших активів її представникам, а також підтримки рішень держави агресора на підконтрольній території України" (ст.111-2 КК України).
Відповідно до отриманих силовиками даних, екс-заступник голови ВГСУ, його колишній керівник та екс-дружина "є акціонерами та бенефіціарними власниками окремих юридичних осіб-нерезидентів, які зареєстровані за кордоном, зокрема, в офшорних юрисдикціях, зокрема: "AHL REAL PEU GmbH", "AHL REAL KAV GmbH", "A VIA WEB GmbH" тощо. При цьому, згідно з отриманою інформацією, зазначені особи причетні до протиправного механізму виведення коштів, за результатами діяльності вказаних суб’єктів господарювання, на територію держави-агресора та сплати податків, зборів та інших платежів відповідно до російського законодавства з метою поповнення бюджету росії".
Допускається, що безпосереднє сприяння в цьому надає оголошений в 2016 році у розшук Віктор Татьков, який маючи паспорт громадянина РФ "використовує особисті зв’язки серед політичного керівництва держави-агресора, здійснює підтримку військової агресії на території України".
Що ж стосується безпосередньо Ємельянова, то йому закидають, мовляв, "перебуваючи на території України, користуючись особистими знайомствами та авторитетом колишнього судді касаційного суду" Артур Станіславович "надає підтримку державі-агресору шляхом лобіювання інтересів політичного керівництва та представників "економічної еліти" РФ" на українських теренах.
Третій епізод фабули справи проти колишнього заступника голови Вищого господарського суду України походить від заплутаної суперечки навколо активів німецьких компаній Aviaweb GmbH та Immotext GmbH, у власності яких перебуває півтора десятка готелів на території Австрії та Німеччини (на кшталт віденських "Prinz Eugen", "Hauptbahnhof", "Kavalier" тощо).
Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, у 2017 році родина "вашої честі" Артура Станіславовича з його колишньою дружиною Світланою увійшла в клінч з тандемом Владислав Ізраіліт/Максим Слуцький, що буцімто був залучений шкільним другом судді Павлом Маліком задля здійснення оперативного керування готельним бізнесом Ємельянових на території Остеррайху. Колишні компаньйони висунули обопільні претензії у намаганнях шахрайським шляхом "відтяти" частку партнерів, вимаганні коштів (ч.4 ст.189 КК України) та спробах організації викрадення опонентів (ч.2 ст.146 КК України) на території Євросоюзу.
Саме в рамках цієї справи восени 2020 року в аеропорту Парижа з претензіями в дотичності до одного з епізодів здійсненого на території Словаччини "готельного кіднепінгу" було затримано засновника всесвітньої ліги World Warriors Fighting Championship (WWFC), а нині віце-президента ФК "Полісся" Володимира Теслю, відомого у специфічних колах на прізвисько "Француз".
Згідно однієї з версій (з її розлогою інтерпретацією можна ознайомитися в публікації Dетектив-Info "Паризькі канікули "Француза"), саме Тесля наприкінці 2018 року виступав організатором здійснення "європейського турне" групи українських кіднеперів. Останні тоді полонили одного опонента родини Ємельянових - Максима Слуцького, а надалі намагалися повторити цей трюк з іншим - Владиславом Ізраілітом.
Зауважимо, що закиди в дотичності до цих історій викрадень "ваша честь" Ємельянов рішуче відкидав. Згідно його поясненням, це Ізраіліт та Слуцький намагалися "вплинути на його дружину з метою передачі частки корпоративних прав у підприємствах, розташованих на території Європейського Союзу".
Як би там не було, але з 2018 року навколокримінальну суперечку "готельєрів" розслідувала й вітчизняна Нацполіція. Вже після початку широкомасштабного військового вторгнення армії РФ на територію України відповідне провадження перейняло Державне бюро розслідувань. 25 вересня 2023 року його слідчі здійсненили серію обшуків в Артура Ємельянова, членів його родини та пов’язаних осіб. Ці дії екс-суддя назвав "профанацією, яка базується на наклепі шахраїв".
"Проведені у мене обшуки ДБР є формальністю, яка базується на звинуваченнях, що не мають реальних підстав. Нова "приправа" абсурдних звинувачень на мою адресу не додасть смаку давно протухлій "політичній страві" проти мене", - зазначав він у коментарях журналістам.
З матеріалів судового реєстру відомо: на початку жовтня минулого року відбулася "друга хвиля" обшуків. Постфактум цього суд накладав арешт на вилучені під час "шмонів" у Ємельянова і Ко речі -здебільшого, йшлося про документи та коштовні годинники.
Активізацію розслідування звитяг екс-заступника голови ВГСУ в поточному році слідство пояснює тим, що "у період з 12.01.2024 до 19.04.2024 Ємельяновим та членами його сім’ї вжито заходів, направлених на відчуження належного їм майна з метою недопущення його подальшого арешту та можливої конфіскації, що фактично є продовженням механізму легалізації незаконного набутих активів".
На момент підготовки цього матеріалу відомо: представники інтересів як Артура Станіславовича, так і його колишньої дружини (чиє розірвання шлюбу силовики вважають фіктивним), оскаржують в апеляційній інстанції арешт їх банківських рахунків та активів на території України.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать