У ВАКС розглянуть справу щодо корупції в порту «Південний»

У ВАКС розглянуть справу щодо корупції в порту «Південний»
У ВАКС розглянуть справу щодо корупції в порту «Південний»
Вищий антикорупційний суд через 2,5 роки після надходження справи призначив до розгляду по суті кримінальне провадження про завдання понад 60 млн грн збитків державному підприємству «Морський торговельний порт «Південний».

У справі обвинувачують колишнього першого заступника директора порту «Південний» Романа Інде, ексзаступника керівника порту Олега Трайдакала, підприємця Миколу Жеребцова, сімох колишніх або чинних керівників компаній та двох співробітниць цих фірм, а саме: Ольгу Шарапову, Тетяну Березанську, Даніїла Сідорчука, Дениса Гончаренка, Павла Чикуленка, Максима Булганіна та Юлію Ричкову.

«Призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні на 19 липня 2024 року о 12:30. Цивільний позов державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний» до обвинувачених про відшкодування шкоди, завданої кримінальними правопорушеннями, прийняти до розгляду в одному провадженні з обвинувальним актом», – ідеться в рішенні.

САП скерувала до суду справу про збитки порту «Південний». За версією обвинувачення, Інде разом із Трайдакалом та керівником приватної компанії Жеребцовим впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку держпідприємство незаконно переплатило 47,5 млн грн при закупівлі товарів.

Посадовці діяли у змові та залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі – від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації до контролю за конкурентним середовищем, – аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів.

Читайте по темі: Директора Карпатського біосферного заповідника підозрюють у зловживаннях на 6 мільйонів гривень

В межах розслідування НАБУ і САП встановили нові факти корупції на ДП. Так, у 2017-2019 роках Інде спільно з Трайдакалом, залучивши інших осіб, організували закупівлю тепловозів для потреб держпідприємства. Перемогу у тендері забезпечили підконтрольній організованій групі компанії. За даними слідства, тепловози були несправні і не належали продавцю, як того вимагали умови тендеру та договору. Тим не менше, порт сплатив за них приватній компанії аванс у понад 13 млн грн. Аванс не повернули. Загальні збитки сягають 60,5 млн гривень.