Українські спортсмени, вбиті російськими загарбниками, які вже ніколи не поїдуть на Олімпіаду
Радіо Свобода розповідає декілька історій цих спортсменів, які вже ніколи не зможуть поїхати до Франції на Олімпійські ігри, що відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року.
Володимир Андрощук (2001-2023)
Десятиборець вперше став відомим як член збірної України до 18 років. У 2019 році він виграв чемпіонат України з десятиборства серед юнаків до 20 років, а у 2020 році представляв Україну на чемпіонаті Європи серед юнаків до 20 років, посівши шосте місце.
Відомо, що Андрощук готувався подати заявку на участь в Олімпійських іграх 2024 року, але відмовився від цієї мрії після вторгнення 2022 року і пішов добровольцем воювати. Він служив у штурмовій групі й загинув під Бахмутом у січні 2023 року.
Друг сказав журналістам на його похороні: «Вова був дуже талановитим спортсменом і мав супер крутий характер для цього. Без характеру в спорті нічого не досягнеш, а в нього було все, щоб перемагати на змаганнях».
Максим Галінічев (2000-2023)
Боксер переміг у своїй ваговій категорії на молодіжному чемпіонаті Європи у 2017 році, потім посів друге місце на літніх юнацьких Олімпійських іграх 2018 року та чемпіонаті Європи серед молоді до 22 років у 2021 році. Після повномасштабного російського вторгнення він призупинив свою спортивну кар’єру і пішов добровольцем в армію.
Галінічев загинув у бою на Луганщині в березні 2023 року, залишивши дружину та 3-річну доньку. В інтерв’ю 2021 року спортсмен сказав, що його найбільшими мотивами були «бажання забезпечити майбутнє для моїх дітей і щоб моя сім’я пишалася мною».
Аліна Перегудова (2008-2022)
Вундеркінд з важкої атлетики виграла золото у своїй ваговій категорії на Чемпіонаті України до 17 років. Тоді, 2021-го, дівчинці було лише 13 років. Вона була претенденткою на потрапляння до національної збірної України з важкої атлетики, над чим активно працювала.
Коли почалося повномасштабне російське вторгнення, її тренер Ігор Обухов, який тренував спортсменку в Бахмуті, згадує, що зустрів її на автовокзалі східного міста. Перегудова сказала йому, що, хоча її сім’я перебуває в Маріуполі, вона сподівається поїхати до бабусі в Київ.
Обухов, який сам прямував до української столиці, каже: «Я думав про те, щоб взяти її з собою», перш ніж прибув автобус, що прямував до Маріуполя, і дівчина сіла в нього. За повідомленнями, вона загинула разом з матір’ю під час обстрілу, коли російські війська оточили Маріуполь.
Олександр Пєлєшенко (1994-2024)
Важкоатлет Олександр Пєлєшенко (по центру) був дворазовим чемпіоном Європи й брав участь в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро у 2016 році, посівши четверте місце у своїй ваговій категорії.
У 2018 році він був відсторонений від змагань після позитивного тесту на заборонену речовину. Він записався воювати в перші дні російського вторгнення 2022 року і загинув на невстановленій ділянці фронту у травні 2024-го.
Євген Малишев (2002-2022)
Біатлоніст брав участь у зимових Юнацьких Олімпійських іграх 2020 року, а потім того ж року підписав контракт з українськими військовими. Він був відправлений на фронт захищати Харків після російського вторгнення у 2022 році і загинув у бою 1 березня 2022 року, за тиждень до свого 20-річчя.
Російські та білоруські команди не будуть допущені до участі в Олімпійських іграх у Парижі, але окремі спортсмени з цих країн виступатимуть як «нейтральні».
Правила, встановлені Міжнародним олімпійським комітетом, вимагають, щоб на Олімпіаді не демонструвалися «жодні прапори, кольори або будь-які інші символи» і не співалися «жодні гімни» двох країн, які беруть участь у вторгненні в Україну.
Як повідомляється, Росія не транслюватиме Олімпійські ігри в Парижі, що нагадує бойкот Радянським Союзом Олімпіади 1984 року в Лос-Анджелесі.
—
Джерело: Радіо Свобода
Читайте більше новин по темі:
Распечатать